Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 stycznia 202310:02

Raport 998. Czad zaatakował w Chałupkach. Wołanie o pomoc w Budziskach

Raport 998. Czad zaatakował w Chałupkach. Wołanie o pomoc w Budziskach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czwartkowa służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pięć interwencji. Działania prowadzono w Chałupkach, Budziskach, Żerdzinach, Szonowicach, Rzuchowie oraz Bojanowie. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze czwartkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 10.01 w Chałupkach przy ulicy Bogumińskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu uwolnienia się tlenku węgla w jednym z domostw. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP (w tym jeden z JRG Wodzisław Śląski) oraz dwa zastępy OSP. Po służb na miejsce w jednym z pomieszczeń znaleziono starszą kobietę leżącą na podłodze. Była przytomna. Strażackie urządzenia wskazały obecność czadu w stężeniu 60 PPM. Strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazali ją pod opiekę załogi karetki. Obyło się bez konieczności hospitalizacji. Dalsze strażackie działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń i ponownych pomiarach.

O godzinie 14.05 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Budzisk na ulicę Wolności. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że z jednego z domostw słychać wołanie o pomoc. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że jeden ze znajomych osoby poszkodowanej otworzył już drzwi siłowo. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano także pogotowie, które zabrało osobę poszkodowaną do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.02 przy ulicy Szkolnej w Żerdzinach. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy wjechał do rowu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po ich dojeździe na miejsce okazało się, że nie doszło do wycieków, a samochód znalazł się w rowie przez nieuwagę osoby kierującej. W związku z brakiem konieczności podejmowania działań strażacy wrócili do bazy, a zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

- Do zdarzenia doszło podczas manewru cofania. 22-latka wjechała przez przypadek do rowu. Była trzeźwa, a obecni na miejscu policjanci pouczyli ją

- przekazuje nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

O godzinie 19.14 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane na DK 45 w Szonowicach. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że na jezdni ma znajdować się plama substancji ropopochodnej. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania pod wskazaną w zgłoszeniu lokalizacją nie ujawniono niczego niepokojącego. Strażacy sprawdzili DK 45 na odcinku kilku kilometrów, ale i te poszukiwania nie przyniosły skutku w postaci znalezienia plamy. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.36. Cztery zastępy PSP (w tym dwa z JRG Rydułtowy) oraz cztery zastępy OSP zadysponowano do Rzuchowa na ulicę Pszowską, gdzie doszło do zderzenia forda transita z renault twingo. W wyniki zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca akcji, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie kierującej renault, sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z części pojazdów. Kierująca samochodem osobowym z urazem głowy i kończyny dolnej została zabrana do szpitala.

- 33-latek z powiatu prudnickiego kierujący fordem transitem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się renault twingo kierowanemu przez 31-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazu głowy, doszło także prawdopodobnie do złamania nogi. Zdarzenie zostało wstępnie zakwalifikowane jako wypadek, a jego sprawca będzie się tłumaczył przed sądem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi

- informuje raciborska komenda policji.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 23.07 w Bojanowie. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do komendy PSP przy Reymonta wynikało, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że do zapalenia się sadzy nie doszło. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 marca 202311:52

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
źródło: Cech Rzemiosł Różnych
Aktualności20 marca 202313:36

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 marca 202310:38

Honda z yamahą zderzyły się w Krzyżanowicach

Honda z yamahą zderzyły się w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Grupa 112, J. Tlon
Aktualności20 marca 202311:39

Raport 998. Strażacy dwukrotnie wezwani na Odrę

Raport 998. Strażacy dwukrotnie wezwani na Odrę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe, arch. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202321:21

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO]

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku przy Dworcowej w Krzyżanowicach doszło do starcia miejscowego LKS z sąsiadem zza miedzy, czyli LKS Tworków. Potyczki między tymi zespołami zawsze urastają do rangi świętej wojny. Czy podobnie było i tym razem?

(greh)
Reklama
Aktualności21 marca 202309:08

Seat uderzył w budynek w Lekartowie [FOTO]

Seat uderzył w budynek w Lekartowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Racibórz
Aktualności20 marca 202307:01

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany, fot. arch. portalu
Aktualności20 marca 202311:15

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO]

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Pawłów, OSP Strzybnik
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202317:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

AKTUALIZACJA. Wielu sportowych emocji doświadczyli kibice w trakcie mijającego weekendu. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do B klasy. Grały trakże siatkarki Krzanowic, amatorzy w RLPS oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności19 marca 202315:36

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO]

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Były metropolita górnośląski, abp senior Damian Zimoń odprawił dziś, 19.03., Mszę św. w kościele farnym w intencji śp. Biskupa Polowego Wojska Polskiego, gen. dyw. abp. Józefa Gawliny, syna ziemi raciborskiej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.