Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 stycznia 202310:19

Raport 998. Alarmy z czujek czadu, kolizje, powalone drzewa. Strażacki weekend

Raport 998. Alarmy z czujek czadu, kolizje, powalone drzewa. Strażacki weekend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Jedenaście interwencji strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowano podczas minionego weekendu. Działania prowadzono w Górkach Śląskich, Szymocicach, Krowiarkach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 20 stycznia 2023

Pierwsze piątkowe zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 10.45. Ze zgłoszenia, jakie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Słowackiego w Raciborzu domowa czujka tlenku węgla weszła w stan alarmu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, strażacy nie potwierdzili obecności czadu w atmosferze. Sprawdzono także inne lokale, w którym również nie było zagrożenia. Prawdopodobną przyczyną alarmu było wadliwe działanie czujnika.

O godzinie 11.02 do komendy przy Reymonta dotarła informacja z systemu wykrywania pożarów w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. W trakcie dojazdu strażaków na miejsce wpłynęła telefoniczna informacja o prowadzonych pracach remontowych w obiekcie, które mogły wzbudzić czujkę pożarową. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności pożaru. Zagrożenia nie stwierdzono.

aaa.[2]

fot. Grupa Racibórz 112

Ostatnie piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 22.04 przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód uderzył w słup. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Reymonta. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że vw touran uderzył w słup telekomunikacyjny. Strażackie działania polegały na odcięciu nisko zwisających kablu oraz przewróceniu uszkodzonego słupa na pobocze. W zdarzeniu tym nie odnotowano osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 20 000 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był 19-letni kierujący vw touran, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, przez co uderzył w słup. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję

- informuje sierż. szt. Joanna Wiśniewska, z KPP w Raciborzu.

Sobota, 21 stycznia 2023

O godzinie 11.30 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Zborową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o zwisającym daszku na elewacji budynku. Daszek zagrażał przechodniom. Strażackie działania polegały na jego usunięciu. Przyczyną zdarzenia mógł być silny wiatr lub zalegający na daszku śnieg.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 11.54 przy ulicy Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Jeden zastęp miejscowego OSP został zadysponowany do usunięcia powalonego na drogę drzewa, które tarasowało przejazd. Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.14 w Szymocicach przy ulicy Gliwickiej. W tym przypadku drzewo zwisało nad jezdnią stwarzając zagrożenie.

Z kolei o godzinie 12.13 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Opawską w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nawisie śnieżnym znajdującym się nad wejściem do budynku. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu wejścia do klatki schodowej.

O godzinie 13.02 trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowano na ulicę Powstańców Śląskich w Krowiarkach. W jednym z domostw doszło do pożaru sadzy w kominie. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że osoby zamieszkujące dom ewakuowały się na zewnątrz. Nie wymagały pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na podaniu prądu gaśniczego do przewodu kominowego. Jednocześnie prowadzono kontrolę temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej oraz kontrolowano atmosferę w budynku pod kątem obecności tlenku węgla. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury doszło do uszkodzenia przewodu kominowego. Wartość strat materialnych oszacowana została na kwotę 5 000 złotych.

Kolejna sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 23.23 w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Szczęśliwej w Raciborzu. Z informacji, jakie dotarły do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że domowa czujka czadu weszła w stan alarmu. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Reymonta. Po dojeździe na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów zagrożenia nie potwierdzono. Strażackie urządzenia nie stwierdziły obecności tlenku węgla w atmosferze.

Czytaj także

Na pomoc było już za późno. Ciało w mieszkaniu przy Chopina

Dwa volkswageny zderzyły się w Krowiarkach [FOTO] 

Autor: red., fot. FB/OSP Górki Śląskie, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.