Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 stycznia 202317:10

Oświadczenie zarządu powiatu raciborskiego w sprawie spotkań politycznych na zamku

Oświadczenie zarządu powiatu raciborskiego w sprawie spotkań politycznych na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- W świetle faktów publikacje sugerujące, iż opozycyjne partie (KO i Polska 2050) były zwalniane z opłat, a z kolei partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość musiała takie koszty ponosić, są nie tylko nieprawdą, ale również manipulacją - czytamy w treści dokumentu.

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi publikacjami medialnymi dotyczącymi rzekomego faworyzowania niektórych ugrupowań politycznych poprzez umożliwianie im bezpłatnego dostępu do Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz dyskryminowaniem innych partii, które za to samo muszą zapłacić - publikujemy sprostowanie. Czytaj: TVP o politycznych spotkaniach na raciborskim zamku.

Zamek Piastowski w Raciborzu jest dobrem mieszkańców całego powiatu. Jest podzielony na bezpłatną część ogólnodostępną oraz część, do której wstęp jest płatny - biletowany. Dziedziniec, na którym odbywały się spotkania organizowane przez ugrupowania partyjne KO i Polska 2050, należy do części bezpłatnej i jest ogólnodostępny dla wszystkich obywateli bez względu na przynależności partyjne - jedynym wyjątkiem jest wynajęcie całego dziedzińca na wyłączność. Żadna partia polityczna ani jej przedstawiciele w przypadku korzystania z zamkowego dziedzińca na organizację spotkań z mieszkańcami czy innych wydarzeń nie byli nigdy obciążani kosztami.

Kosztami są obciążani organizatorzy spotkań, które odbywają się w sali konferencyjnej zamku. Dla przykładu - takie koszty ponosiła m.in. pani poseł KO Gabriela Lenartowicz, która organizowała w sali konferencyjnej spotkanie z mieszkańcami. Zwolnienie od ponoszenia kosztów jest możliwe w przypadku organizacji wydarzeń non-profit, o charakterze charytatywnych, organizowanych pod patronatem Starosty Raciborskiego lub z innych ważnych względów. Takim przypadkiem było spotkanie na sali konferencyjnej zamku w październiku 2019 r. z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, przebywającym w Raciborzu z inicjatywy senatora PiS Adama Gawędy. Organizatorzy tego spotkania nie ponieśli kosztów jego organizacji ze względu na fakt współpracy samorządu powiatowego z rządowymi przedstawicielami władzy wykonawczej i ustawodawczej na wielu płaszczyznach. Na zamku gościł również wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski, który w marcu 2022 roku spotkał się rolnikami powiatu raciborskiego - również to spotkanie było bezpłatne.

W świetle powyższych faktów publikacje sugerujące, iż jest odwrotnie, że to opozycyjne partie (KO i Polska 2050) były zwalniane z opłat, a z kolei partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość musiała takie koszty ponosić, są nie tylko nieprawdą, ale również manipulacją. Z przykrością stwierdzamy, iż ogólnopolska publikacja w tej sprawie opublikowana na portalu Salon24 autorstwa Marcina Dobskiego odwołuje się do protokołów komisji rewizyjnych oraz wypowiedzi przewodniczącego komisji. Stwierdzamy, że komisja rewizyjna nie sformułowała w tej sprawie żadnego wniosku ani oficjalnego stanowiska, a tylko w ten sposób może się wypowiadać jako ciało kolegialne. Zaś indywidualne wypowiedzi członków komisji, w tym przewodniczącego komisji, powinny być formułowane nie tylko we własnym imieniu, ale przede wszystkim powinny być zgodne ze stanem faktycznym i zwyczajną prawdą.

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 maja 202409:01

Alarm z monitoringu przy Chopina

Alarm z monitoringu przy Chopina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.