Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 listopada 202211:05

Luka kadrowa. Urząd Miasta opuszczają doświadczeni specjaliści

Reklama
Kornowac:

Wyzwaniem dla prezydenta będzie nie tylko kryzys finansów publicznych, ale również zapewnienie sprawnego działania urzędu i podległych mu jednostek.

Toczony od miesięcy przez Dariusza Polowego konflikt z większością w Radzie Miasta może się okazać najmniejszym problemem głównego sternika przy Batorego. Na horyzoncie kryzys finansów publicznych, inflacja oraz luka kadrowa w ratuszu i to na kluczowych stanowiskach, wymagających merytorycznej wiedzy.

Z powodu usprawiedliwionej nieobecności od wielu miesięcy nie ma w urzędzie skarbniczki, Beaty Koszowskiej-Gralak. Główna księgowa budżetu, zatrudniona jeszcze w czasach M. Lenka, postrzegana jest jako doświadczona specjalistka, dostarczająca dotąd sporo danych analitycznych nt. kondycji finansowej gminy. Widać to było w uzasadnieniach do projektów uchwał budżetowych. Projekt budżetu na 2023 r. już tych danych nie ma. Brak skarbnika nie ułatwia pracy, szczególnie w warunkach kryzysu i konieczności oszczędzania.

Z pracą w ratuszu żegna się zastępujący skarbniczkę na sesjach i komisjach Oswald Schuderla, kierownik referat ds. budżetu i analiz w Wydziale Finansowym. Urząd ogłosił już nabór kandydatów na jego miejsce.

Władze szukają też nowego naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. To jeden z ważniejszych wydziałów, odpowiedzialny m.in. za politykę OZE, a ostatnio kwestie dodatków węglowych. Z urzędu z końcem roku po wielu latach pracy odchodzi obecna naczelniczka Katarzyna Polak.

Ratusz nie ma szefa referatu zamówień publicznych po tym, jak z początkiem listopada nie zdecydowano się przedłużyć współpracy z Tadeuszem Preisem.

Czytaj także: Prezydent Raciborza ujawnił liczbę nowych etatów i koszty, jakie ponosi budżet miasta

Jak wynika z naszych informacji, dwóch kluczowych pracowników opuściło Wydział Inwestycji i Urbanistyki. Nad programami funkcjonalno-użytkowymi pracują teraz naczelnicy pozostałych wydziałów. Urząd musi też zlecać na zewnątrz nadzór nad inwestycjami.

Odchodzi osoba odpowiedzialna za działanie biura obsługi interesanta. Od miesięcy nie ma kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Pełniąca obowiązki szefowej OPS-u Roksana Pytlik przechodzi do stanowisko sekretarza Urzędu Miasta w Kuźni Raciborskiej.

Dopiero w trzecim podejściu udało się zrekrutować nową kierowniczkę biura prezydenta, wodzisławiankę, odpowiedzialną za „kreowanie i realizacje polityki informacyjnej” Dariusza Polowego. Problem w tym, że opuszcza ona stanowisko szefowej SOWY przy ul. Żorskiej. To wyzwanie dla dyrektora Muzeum, któremu podlega strefa odkrywania i aktywności w gmachu SP 18.

W Urzędzie Miasta, jak słyszymy, panuje nienajlepsza atmosfera. Zmarginalizowano sekretarza miasta, który wygrał z D. Polowym proces w sądzie pracy. Urzędem zawiaduje naczelniczka Wydziału Organizacyjnego, poprzednio szefowa powiatowej oświaty. To ona, jak i inne osoby, które przeszły na Batorego ze Starostwa Powiatowego, mają się cieszyć większym zaufaniem prezydenta od kadr z czasów M. Lenka.

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:dd

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.