Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 listopada 202213:46

Za nami uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

Reklama
Racibórz:

11 listopada na Stadionie Śląskim, jak co roku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas wydarzenia nie zabrakło odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów, występów muzycznych, a także atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie zakończyło się energetycznym koncertem zespołu Zakopower. Wstęp dla uczestników oraz atrakcje były całkowicie darmowe.

Bramy Stadionu Śląskiego otworzyły się o godzinie 12:00, następnie rozpoczął się występ orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, a także występ grupy Mażoretek Akcent. O godzinie 13:00 uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Podczas uroczystości zaprezentowała się orkiestra Śląskiej Policji. Nie obyło się bez przelotu samolotów wojskowych oraz pokazu sztuk walki Polskiego Związku Signum Polonicum.

- Jak co roku spotkaliśmy się tutaj, aby wspólnie świętować. Ten dzień jest wyjątkowy, to święto, które jednoczy nas pod biało-czerwoną flagą. Cieszę się, że widzę tutaj starsze osoby, całe rodziny, ale przede wszystkim was młodych ludzi. Doceniam, że to wydarzenie łączy pokolenia, to wspaniała okazja do budowania wspólnoty. Dziś szczególnie pamiętamy o naszych przodkach, dla których wolna i niepodległa ojczyzna była ogromną wartością. Ważne, abyśmy zawsze o nich pamiętali i przekazywali tę pamięć kolejnym pokoleniom. Serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i życzę dobrego świętowania. – mówił Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Na fanów militariów czekała specjalnie przygotowana wystawa, na której można było zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Pojawił się również szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi prezentowały swoje wyposażenie.

- Jak pokazuje dzisiejsza frekwencja Święto Niepodległości to jeden z tych dni, które chcemy spędzić w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Dokładamy wszelkich starań, aby przygotować szereg różnorodnych atrakcji, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wierzę, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci młodszych, jak i starszych uczestników. - mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia również mieli w czym wybierać. Przygotowano dla nich strzelnicę laserową, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejkę torową, euro bungee, czy strefę malowania na twarzach. Chętni mogli skorzystać też ze specjalnie stworzonej strefy wirtualnej rzeczywistości. Na głodnych czekały foodtrucki „Żarciowozy”
z różnorodnym menu.

Od godziny 14:15 na scenie pojawił się zespół SLOW SUNSET, po nim muzyczne emocje zapewniła grupa SMKKPM - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, oraz zespół KOLORY. Główną atrakcją wieczoru był występ zespołu Zakopower.

Autor: mat. prasowy Stadionu Śląskiego, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202311:37

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.