Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia10 grudnia 201213:33

Skarby Świata Całego - zdrowe kosmetyki

Skarby Świata Całego - zdrowe kosmetyki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Nie wiesz co wybrać na prezent? Nie martw się, kup u nas bon prezentowy, a obdarowana osoba sama wybierze co będzie chciała. Obsługa Mydlarni pomoże jej i doradzi.

Włosy to nasza największa ozdoba, nie bez powodu dbamy o nie specjalnie. Dziś opowiemy jak robić to skutecznie. Podstawą jest mycie. Najlepsze szampony to te, które nie zawierają detergentów takich jak SLS (sodium laureth sulfate). Sprawdźcie swój, niestety 90% szamponów zawiera ten składnik bo jest wygodny dla… producentów, świetnie się pieni więc mamy wrażenie, że dobrze myje. Owszem myje, ale zbyt radykalnie przez co włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej lub są „sianowate”. Ponadto SLS odpowiada za podrażnienia, łupież i świąd a wiele osób jest na niego po prostu uczulonych. Wybierajmy więc szampony bez detergentów.

Polecamy organiczne, certyfikowane produkty Natura Siberica na bazie ekstraktów z rzadkich północnych roślin, i według receptur Babuszki Agafii z ziołami, propolisem, dziegciem. Są też specjalne szampony na zamrożonej (strukturyzowanej) wodzie z dodatkiem oleju skalnego mumio. Te same firmy oferują odżywki do włosów i tu przechodzimy do kolejnego etapu – pielęgnacji. Po umyciu możemy nałożyć balsam czy maskę, szczególnie polecamy drożdżową na porost i łopianową na wzmocnienie włosów. Mamy tez serię masek „Rosyjska Bania” opartych o naturalne dostępne prawie w zasięgu ręki składniki takie jak miód gryczany, leśne jagody, żytni chleb, zsiadłe mleko czy żółtko jajek. Polecamy też nieco bardziej egzotyczne maski Planeta Organica wykorzystujące recepty sprawdzone w różnych kulturach np. „Złotą” indyjską z olejem neem, sandałowym i ziołami ajurweda, „Tajską” z bio olejem jojoba i lotosem, „Marokańską” z olejem arganowym i neroli.

Czasem konieczne są jeszcze bardziej intensywne działania wspomagające kondycję włosów. Proponujemy tonik ziołowy Agafii na wypadające włosy, wzmacniający spray z  witaminami i olejem z nasion róży. I wreszcie „Złoto Faraonów” - olejek z czarnuszki wybitnie skuteczny przeciw wypadaniu włosów. Doskonałe efekty przynosi też olejowanie włosów wygładzające ich strukturę do tego zabiegu świetny jest olej kokosowy i olej arganowy, które również mamy stale w naszej ofercie. Przypominamy, certyfikowany olej arganowy u nas najtaniej w mieście od 43 zł.

Promocja: Recepty Babci Agafii szampony i maski taniej o 10% do 15.12.2012

Skarby Świata Całego, Mydlarnia i Herbaciarnia, ul. Opawska 42, Galeria Dukat
www.mydlarniaskarbyswiata.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Reklama
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Sport14 września 202522:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.