Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja10 maja 202112:54

Konkurs o Wiedźminie na rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek

Konkurs o Wiedźminie na rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek – doroczna inicjatywa celebrująca rolę bibliotek i bibliotekarzy jako animatorów kultury. W tym roku przebiega pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. 8 maja w raciborskiej bibliotece spotkali się fani Białego Wilka z książek Andrzeja Sapkowskiego, by zmierzyć się w konkursie wiedzy.

Siedmiu śmiałków stanęło w szranki o tytuł eksperta od przygód Geralta z Rivii. 50 pytań z 5 tomów powieści Andrzeja Sapkowskiego - z tym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu wiedzy o Wiedźminie. Flagowy towar eksportowy polskiej fantastyki przyciąga czytelników w różnym wieku - od nastoletnich do trochę starszych. Wszyscy tak samo dobrze obeznani ze światem wiedźminów, czarodziejek i elfów.

Wszyscy dzielnie zmierzyli się z wyzwaniem, nikt nie uciekł z pola bitwy. Zwycięzca uzyskał 47 punktów na 50 możliwych. Podium:

I - Dawid Wypler
II - Jakub Walkowicz
III - Marcin Parma

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 marca 202621:23

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO]

Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sobotnie popołudnie miało być dla kibiców Unii Racibórz kolejnym powodem do radości. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację rundy wiosennej oczekiwania były wysokie, a rywal – przynajmniej na papierze – wydawał się o wiele słabszy. Rzeczywistość ponownie pokazała jednak, że mecze z LKS 1908 Nędza rządzą się swoimi prawami. Choć przez długie fragmenty spotkania to gospodarze mieli optyczną przewagę, komplet punktów ostatecznie pojechał do Nędzy.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport22 marca 202622:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik zapewnili swym kibicom mnóstwo emocji. Ciekawie było także w meczu II ligi siatkówki mężczyzn oraz w rywalizacji szczypiornistek pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradził sobie zespół, któremu kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.