Z Raciborza wyruszył Rajd Jakubowy

VIII Jakubowy Rajd Rowerowy na raciborskiej trasie św. Jakuba wyruszył dziś w południe z pl. Dominikańskiego. Cykliści mieli do pokonania 15 kilometrów do kościoła pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.
Raciborska droga św. Jakuba liczy sobie 95 km. Otwarto ją 20.07.2019 r. z inicjatywy Peregrini Opolienses. Przebiega ona przez Ujazd, Bierawę, Racibórz, Kietrz i kończy się w Nasiedlu, gdzie znajduje się drugi na szlaku kościół pw. św. Jakuba. Dziś pokonano więc niewielki jej odcinek.
Tyle o stronie rekreacyjnej. Trzeba też wspomnieć o duchowej. 1 stycznia 2021 roku w Kościele rozpoczął się Jubileuszowy Rok Jakubowy. Na liście miejsc pielgrzymkowych jest podominikański kościół pw. św. Jakuba w Raciborzu. W związku z tym Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wszystkim wiernym, którzy do 31 grudnia 2021 r., odrywając się w duchu od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzą w formie pielgrzymki kościół stacyjny i pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych, lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostaną na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła. Osoby w podeszłym wieku, chorzy oraz wszyscy, którzy z ważnej przyczyny nie mogą opuścić domu, mogą w równym stopniu uzyskać odpust zupełny, wzbudziwszy w sobie niechęć wobec jakiegokolwiek grzechu oraz intencję wypełnienia, skoro tylko będzie to możliwe, trzech zwyczajnych warunków, jeśli przed jakimkolwiek obrazem Świętego będą się łączyć duchowo z obchodami jubileuszowymi, poleciwszy miłosierdziu Bożemu swoje modlitwy, cierpienia lub niedogodności własnego życia.
W diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi są także Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie oraz kościół św. Jakuba w Skorogoszczy.
Bądź na bieżąco!














![Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] Tragiczny wypadek na drodze pomiędzy Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775226830659502147-122128067037079676-5223686915882823458-n-2-.jpg)











![Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] Wielki Czwartek w kościele NSPJ – początek Triduum Paschalnego [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775160715dsc-6260-.jpg)








![Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] Zamek Piastowski gościł XXVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775033214dsc-6165-duz-y-.jpeg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany