Ochotnicza Straż Pożarna Chałupki ma ciężki wóz bojowy

Pierwszy w gminie ciężki wóz bojowy stacjonować będzie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chałupkach. Oficjalne poświęcenie i przekazanie kluczy wraz z dokumentami odbyło się w piątek, 16 lipca br.
Ochotnicy z Chałupek przesiadają się z wysłużonego wozu Star 244 na nowszy, ciężki wóz bojowy Jelcz 010R 266 GBCA 5/24/2,5 rocznik 1999 przekazany z OSP Bzie Jastrzębie Zdrój. Jest to pierwszy pojazd tego typu, który służyć będzie na terenie gminy Krzyżanowice.
Oficjalnego przekazania kluczy i dokumentu dokonał wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki wraz z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadierem Jarosławem Ceglarek. Nowy wóz poświęcił kapelan strażaków powiatu raciborskiego O. Marceli Dębski. Po oficjalnych uroczystościach prezes OSP Chałupki Bartosz Zając i zastępca prezesa OSP Chałupki Dawid Reguła podziękowali osobom zaangażowanym w pozyskanie wozu strażackiego z OSP Bzie, czyli sekretarz gminy Małgorzacie Krzemien, wójtowi gminy oraz komendantowi PSP w Raciborzu, następnie przystąpiono do oględzin nowo pozyskanego pojazdu, który został doposażony i przygotowany do służby przez ochotników z Chałupek.
Oprócz doposażenia i przystosowania ciężkiego wozu bojowego do potrzeb strażaków z Chałupek, przesiadka na większy wóz strażacki wymagała powiększenia bramy wjazdowej w miejscowej jednostce OSP. Łącznie na sprzęt, prace naprawcze wozu i wymianę bramy przeznaczono ponad 20 tys. zł. W przygotowaniu pojazdu do służby w Gminie zaangażowani byli wszyscy strażacy OSP Chałupki, ale w szczególności naczelnik OSP Chałupki Sławomir Hoszek, prezes OSP Chałupki, zastępca prezesa OSP Chałupki, kierowca-konserwator Artur Bartocha oraz strażak Mirosław Krupa, którzy remontowali samochód po godzinach.






























![Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777806542zrzut-ekranu-2026-05-3-o-13-08-27-.png)
![18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] 18. Bieg bez Granic w Raciborzu. Impreza jest cieniem dawnej świetności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777816975dsc-2645-.jpg)


![Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] Majówka z AquaBrax i Gminą Nędza – drugi dzień pełen atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777796624dji-0039-.jpg)

![Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] Piknik z okazji Dnia Strażaka w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777840162photo-21-z-39-.jpg)








![Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] Bieg bez granic na stadionie OSiR. Sportowe święto 3 maja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777836886dsc-4431-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)


![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777878373zrzut-ekranu-2026-05-4-o-09-05-51-.png)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz