Wręczenie medalu KEN państwu Katarzynie i Mateuszowi Kłoskom

Dziś, 16.06. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wręczył medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania Państwu Katarzynie oraz Mateuszowi Kłoskom. W uroczystości uczestniczyli wiceministrowie Marzena Machałek i Tomasz Rzymkowski. 9 czerwca odebrali w Krakowie statuetkę Przyjaciel Życia.
– Państwo Kłoskowie to małżeństwo, które przeprowadziło akcję edukacyjną o niezwykle pozytywnym, pięknym przekazie, na niespotykaną dotąd skalę. Bardzo Państwu za to dziękujemy i gratulujemy - powiedział podczas wydarzenia minister Przemysław Czarnek.
Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji i Nauki. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.
Mateusz Kłosek to właściciel Eko-Okien, zaangażowany z żoną w szereg projektów społecznych i religijnych, w tym kampanię pro-life (na rzecz obrony życia) i pomoc charytatywną a także rzeczową np. na rzecz szpitala w Raciborzu. 9 czerwca br. przy Bazylice św. Floriana w Krakowie odebrali statuetkę Przyjaciel Życia, przyznaną przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
W latach ubiegłych statuetki otrzymali: dr n. med. Wanda Półtawska (lekarz psychiatra, więźniarka obozu w Ravensbrück, współpracowała ze św. Janem Pawłem II), dr. n. med. Rafał Michalik (pediatra, współtwórca Fundacji „Pro Humana Vita” oraz Małopolskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich), dr hab. Alicja Grześkowiak (prawniczka i polityk, współautorka projektu ustawy o ochronie prawnej dziecka poczętego, inicjatorka odrzucenia przez Senat nowelizacji z 1996 r. Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży) oraz Teresa Król (pedagog, metodyk, autorka serii podręczników do wychowania do życia w rodzinie; dzięki min. Mirosławowi Handkemu i jej staraniom przedmiot ten został wprowadzony do polskich szkół).
Laudacja na rzecz p. Kłosków od 7 minuty




![Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] Tragiczny wypadek w Brzeziu. Staruszka przechodziła na pasach [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17623270451762276274img-9365-.jpg)

![Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] Budowa mostu pod Raciborzem. Budowlańcy przekroczyli półmetek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176242173306-05112025-budowa-mostu-drogowego-md1-2-.jpg)



![Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] Rockowa podróż do Raciborza lat 80. Koncert i wyjątkowa wystawa [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762375080zrzut-ekranu-2025-11-5-o-21-37-35-.png)







![Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] Szlak głubczyckich ruin kościelnych. Premiera nowego filmu dokumentalnego w Tkalni! [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762326542szlak-glubczyckich-ruin-koscielnych-.jpg)



































Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.