Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 maja 202107:58

Sytuacja hydrologiczna na górnej Odrze [FOTO]

Sytuacja hydrologiczna na górnej Odrze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- Na wodowskazach przedstawia się w regionie wodnym Górnej Odry, gdzie odnotowano stany ostrzegawcze na rzekach Odrze w Chałupkach, Raciborzu Miedoni, Krzyżanowicach, Bierwce w Grabówce oraz Ruda w Rudzie Kozielskiej - podały Wody Polskie RZGW Gliwice. W galerii zdjęcia starej Odry w Raciborzu (18.05.2021 ok. 20.00)

- Zgodnie z prognozą IMiGW charakter opadów powodujących wezbranie poziomu wód w rzekach w administracji Wód Polskich w Gliwicach zaczął zmieniać swój charakter: z wielkopowierzchniowych i intensywnych opadów do deszczu występującego lokalnie o mniejszym, umiarkowanym natężeniu. Nasycenie wodą gleby w zlewni zarówno Górnej Odry, jak i Małej Wisły spotęgowało spływ powierzchniowy i mimo ustępującym opadom – dalszy wzrost stanów wód. W godz. wieczornych w regionie wodnym Małej Wisły odnotowano stany alarmowe na wodowskazach rzek: Przemszy – stacja Piwoń, Brynicy – stacja Brynica, Wisły – stacja Jawiszowice. Stany ostrzegawcze wskazywały posterunki wodowskazowe na rzekach: Brynica w Kozłowej Górze, Pszczynka w Mizerowie-Borkach, Gostynia w Bojszowach, Wisła w Bieruniu Nowym, Goczałkowicach, Skoczowie, Ustroniu Obłaziec, Wiśle i Wiśle Czarne. Spokojniej sytuacja na wodowskazach przedstawia się w regionie wodnym Górnej Odry, gdzie odnotowano stany ostrzegawcze na rzekach Odrze w Chałupkach, Raciborzu Miedoni, Krzyżanowicach, Bierwce w Grabówce oraz Ruda w Rudzie Kozielskiej. Pozostały stany wód kształtują się w strefach wysokich i średnich. W ciągu dnia nie odnotowano wystąpienia wód z koryt rzek, nie doszło do podtopień od strony cieków. Jednak służby Wód Polskich w Gliwicach podejmują interwencję na ciekach, monitorują sytuację. Jedną z pojętych interwencji jest wieczorna kontrola sprawności klapy zwrotnej na rzece Gostyni w Bieruniu, gdzie zachodzi obawa nieszczelności - podały w komunikacie Wody Polskie.

Autor: Wody Polskie, fot. Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności3 czerwca 202622:28

Nowości książkowe w bibliotece

Nowości książkowe w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.