Nowa broń Kolei Śląskich w walce z koronawirusem

Koleje Śląskie testują innowacyjne metody czyszczenia i dezynfekcji pojazdów z wykorzystaniem dwutlenku tytanu. Jest to nowoczesna metoda stosowana dotychczas w szpitalach i zakładach produkujących żywność.
Testowany produkt TitanSolid likwiduje bakterie, wirusy oraz ich przetrwalniki, budując osłonę, która pozostaje aktywna przez minimum rok i wspomaga tradycyjne metody dezynfekcji pojazdów. Aktywna powłoka działa na zasadzie zjawiska fotokatalizy, tworząc powierzchnię wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych – bakterie, grzyby oraz wirusy są dezintegrowane.
– Ta innowacyjna technologia dotychczas wykorzystywana w szpitalach i zakładach produkujących żywność budzi zainteresowanie coraz większej liczby przewoźników kolejowych w Europie i na świecie. Koleje Śląskie zdecydowały się na zaawansowane testy skuteczności powłoki. Testy potrwają jeszcze kilka najbliższych dni. – tłumaczy Aleksander Drzewiecki, prezes Zarządu Kolei Śląskich – W tej chwili naszym priorytetem jest osiągnięcie jak najwyższej efektywności w utrzymaniu czystości pociągów i zagwarantowanie maksimum bezpieczeństwa mikrobiologicznego wszystkim podróżującym. Po zakończeniu testów udostępnimy wszystkim zainteresowanym wyniki przeprowadzonych badań – podkreśla.
Badania wykazują, że testowana powłoka nie tylko znacząco (powyżej 90 procent) obniża liczbę drobnoustrojów na powierzchniach użytkowych, ale także likwiduje lotne związki organiczne, grzyby, w tym pleśń, neutralizuje endotoksyny i szkodliwe związki takie jak np.: tlenki azotu, dwutlenek siarki, benzen czy formaldehyd. Wykorzystanie tej technologii mogłoby pozytywnie wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo pasażerów w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, ale również na komfort podróżowania w przyszłości, szczególnie w przypadku osób z obniżoną odpornością.
Środek jest najnowszym produktem nanotechnologii i integruje się z pokrytą powierzchnią na poziomie molekularnym, zachowując skuteczność przez minimum rok od pierwszej aplikacji. Jest stosowany również w szpitalach czy przemyśle spożywczym, gdzie wymagane są najwyższe standardy czystości i ochrony przed zanieczyszczeniami organicznymi. Został także dopuszczony do stosowania na terenie Unii Europejskiej.





![Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyzwanie w ciszy i mroku podjęte przez wiernych z naszego powiatu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774100986p3201058-.jpg)






![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)
![Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] Była przewaga, była gra. Lecz punktów brak, bo skuteczność zła [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774124422gre05441-.jpg)

![Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Młodzieżowy koncert charytatywny The OfflineZone w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774087406dsc-5256-.jpg)





![R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] R&B Classic na Zamku Piastowskim: Wieczór w rytmie największych hitów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774099429dsc-0026-.jpg)














![Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] Magiczny wernisaż prac młodych twórców w zamkowej słodowni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774097620dsc-0037-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany