Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 września 201911:39

Bezpieczna droga do domu. Uczniowie SP 15 otrzymali kamizelki

Bezpieczna droga do domu. Uczniowie SP 15 otrzymali kamizelki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dziś, w Szkole Podstawowej numer 15 w Raciborzu odbyła się akcja promująca bezpieczne powroty do domu.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu przeprowadzili dziś zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 15 na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Co ważne, lekcje przeprowadzone były nie tylko w klasie, ale i w terenie, co pozwoliło pierwszoklasistom lepiej zrozumieć zasady bezpiecznego zachowania. Podobne spotkania przeprowadzone zostaną we wszystkich szkołach podstawowych w Raciborzu.

- Uczniowie znają podstawowe zasady, ale nie do końca zdają sobie sprawę czemu one mają służyć. Prosty przykład: dzieci pamiętają, aby przed wejściem na pasy popatrzeć w lewo, prawo i potem jeszcze raz w lewo – ale zapytane, dlaczego najpierw należy spojrzeć w lewą stronę – nie wiedzą. Zwracamy im uwagę na to, że droga to nie plac zabaw. Przypominamy, że trzeba być czujnym, skoncentrowanym, że należy się upewnić, czy można wejść na pasy także na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Pierwszaki często myślą jeszcze, że ktoś za nich będzie o tym pamiętał. - zauważa mł. Asp. Piotr Bednarski z KPP w Raciborzu.



Zajęcia przypominające zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły – otwierają długą listę wspólnych przedsięwzięć Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. W Urzędzie Miasta powstał harmonogram działań profilaktycznych służb mundurowych prowadzonych w raciborskich szkołach podstawowych. W trakcie roku szkolnego planowane są spotkania poświęcone: zagrożeniom internetu, przemocy słownej, cyberprzemocy, dopalaczom, czy prawnej odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Planowane są także akcje: bezpieczne wakacje i bezpieczne ferie oraz zajęcia z doradztwa zawodowego przy współpracy z Zakładem Karnym.

- Takie spotkania są organizowane co roku, ale dotychczas brakowało koordynacji tych działań. Podjęliśmy się tego wspólnie z przedstawicielami służb, mamy nadzieję, że z korzyścią dla uczniów i szkół – tłumaczy Krzysztof Żychski naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

 

Autor: Katarzyna Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 czerwca 202622:13

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO]

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Derbowe pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje. Niezależnie od miejsca w tabeli czy aktualnej formy zespołów kibice liczą na walkę, zaangażowanie i nieprzewidywalny przebieg wydarzeń. Tak miało być również podczas spotkania pomiędzy Ocicami a rezerwami Studziennej. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności7 czerwca 202620:52

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Strony Partnerskie6 czerwca 202608:00

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UMWS, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Sport7 czerwca 202623:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.