Przyjęto zasady wynajmu nowych mieszkań przy Łąkowej

Rada Miasta przyjęła wczoraj uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład miejskiego zasobu mieszkaniowego. Chodzi m.in. o powstające lokale przy ul. Łąkowej.
Uchwała zawiera m.in. kryteria podmiotowe kwalifikujące do najmu mieszkania gminnego oraz progi dochodowe. Według tych pierwszych, o najem mogą się starać "osoby pozostające w trudnych warunkach mieszkaniowych, kwalifikujących do ich poprawy poprzez uzyskanie uprawnienia do najmu lokalu wchodzącego w skład mieszkaniowego zasobu Gminy to osoby o niezaspokojonych potrzebach mieszkaniowych, które nie posiadają prawa własności lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego i (...) są osobami bezdomnymi lub osobami zamieszkującymi w lokalach mieszkalnych lub w budynkach mieszkalnych będące mieszkańcami Miasta Racibórz".
Dochód gospodarstwa domowego uzasadniający oddanie w najem lokalu na czas nieoznaczony określono jako wysokość:
1) nie przekraczającą 270 % najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
2) nie przekraczającą 220 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie dwuosobowym;
3) nie przekraczającą 180 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie trzyosobowym;
4) nie przekraczającą 150 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie czteroosobowym;
5) nie przekraczającą 130 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie pięcioosobowym;
6) nie przekraczającą 120 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie sześcioosobowym i więcej;
z zastrzeżeniem ust. 2
W przypadku wynajęcia lokalu usytuowanego w budynku wybudowanym po 2018 r. (chodzi o Łąkową), dochód gospodarstwa domowego uzasadniający oddanie w najem lokalu na czas nieoznaczony określa się jako wysokość:
1) nie mniejszą niż 180 % najniższej emerytury lecz nie przekraczającą 270 % najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
2) nie mniejszą niż 130 % najniższej emerytury na osobę lecz nie przekraczającą 220 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie dwuosobowym;
3) nie mniejszą niż 110 % najniższej emerytury na osobę lecz nie przekraczającą 180 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie trzyosobowym;
4) nie mniejszą niż 90 % najniższej emerytury na osobę lecz nie przekraczającą 150 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie czteroosobowym;
5) nie mniejszą niż 80 % najniższej emerytury na osobę lecz nie przekraczającą 130 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie pięcioosobowym;
6) nie mniejszą niż 70 % najniższej emerytury na osobę lecz nie przekraczającą 120 % najniższej emerytury na osobę w gospodarstwie sześcioosobowym i więcej.
Osiedle RTBS przy ul. Łąkowej obejmie łącznie cztery budynki wielorodzinne. Łopatę pod budowę pierwszego uroczyście wbito w maju 2018 r. Na marzec przyszłego roku zaplanowano przecięcie pierwszej wstęgi. Powstanie 48 nowych mieszkań komunalnych, a do września 2021 kolejne 48. Docelowo w tym miejscu staną cztery budynki, w sumie 250 lokali. Osiedle buduje firma Borbud. Pierwsze dwa bloki, czyli 98 mieszkań, to koszt rzędu 18 mln zł. 45% tej kwoty dołoży Bank Gospodarstwa Krajowego (ze względu na listopadowy termin oddania płatność przesunie się na 2020 r.). Zadanie obejmuje także zagospodarowanie terenu. Powstaną: parking, plac zabaw, miejsce do odpoczynku oraz siłownia pod chmurką.
Pełny tekst uchwały można znaleźć [tutaj]
Dyskusja na sesji na temat zasad - ustaw czas 2:12:54
















![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)
![Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] Najmłodsza i najmniejsza studniówka. DLO bawi się w AquaBraxie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176868805217686753924j0a9896-.jpg)

![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)



![Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] Przerwy w dostawie prądu w powiecie raciborskim [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1737275325tauron-dystrybucja-2-.jpg)

![Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] Power of Winds na koncercie noworocznym w RCK. Muzyczne otwarcie roku w Raciborzu z życzeniami od włodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768690933dsc-7813-.jpg)






![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)





























Komentarze (0)
Dodaj komentarz