Aktualności5 lipca 201909:11
Alarm w Chałupkach. Wyciek metanolu z cystern

0
Reklama
Racibórz:
Zastępy zawodowe z Raciborza ochotników z gminy Krzyżanowice zaalarmowano wczoraj o 16.59.
Strażacy ochotnicy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak się okazało, doszło do wycieku kropelkowego na zaworach dwóch cystern składu jadącego w kierunku Czech. Stwierdzono to podczas kontroli przed przekroczeniem granicy. Na szczęście, wystarczyło dokręcenie zaworów. W temperaturze otoczenia - dodajmy - metanol tworzy mieszaniny wybuchowe z powietrzem. Działa toksycznie przez drogi oddechowe.
red.


















![Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] Plama na jezdni, złamane drzewo i pożar sadzy. Pracowita wtorkowa służba strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764154886img-20251125-082249-.jpg)










![Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] Ognisko w Grodzie – podziękowanie dla mieszkańców i wsparcie WOŚP [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_14889134051435434871img_2128--.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany