Reklama

Najnowsze wiadomości

Inne27 lipca 201014:57

Most błyskawiczny

Most błyskawiczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Grad pochwał i podziękowań spadł na inwestorów i wykonawców mostu w Turzu, który został doszczętnie zniszczony podczas ostatniej powodzi. Dzisiaj o godz.10.00, w obecności starosty Adama Hajduka, obiekt został oficjalnie oddany do użytku. – Oby w takim tempie budowano autostrady – rozmarzył się starosta.

Odbudowa zniszczonego mostu w Turzu trwała od 11 czerwca do 17 lipca. Koszt inwestycji wyniósł pół mln zł. – Nowy most to konstrukcja żelbetonowa, podczas budowy zastosowano materiały najwyższej klasy – przekonywał Jerzy Szydłowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu. Most nie ma żadnych ograniczeń tonażowych. W opinii rzeczoznawców obiekt wytrzyma 150 lat. Niestety, jeszcze przed jego otwarciem doszło do aktu wandalizmu. Ktoś pomalował śniany mostu czarnym sprayem.  

Słowa uznania dla inwestorów i wykonawców padły przede wszystkim z ust sołtysów Turza i Rudy, czyli wsi, które most łączy. – Jesteśmy wdzięczni, że został tak szybko odbudowany. To dla nas bardzo ważne, strategiczne miejsce – mówiła w imieniu mieszkańców Turza sołtys Marcelina Waśniowska. – Dziękujemy za błyskawiczne tempo. Mało kto wierzył w to, że się uda – dodał sołtys Rudy, Jan Stanek.

Wykonawcą mostu jest firma Bruki Trawiński. – Jeśli wszyscy są zadowoleni, to i ja jestem zadowolony. Zazwyczaj najdłużej trwa papierkowa robota. W tym wypadku czas od decyzji do rozpoczęcia budowy zajął tylko 2 tygodnie – wyjaśniał Remigiusz Trawiński.

– Patrząc na inne roboty drogowe, aż trudno uwierzyć, że most powstał w tak krótkim czasie. To dowód na to, że jeśli się coś dobrze i sprawnie zaplanuje, to można szybko i porządnie wykonać – zauważył radny powiatu, Władysław Gumieniak. Z kolei zastępca burmistrza, Bogusław Wojtanowicz, który reprezentował gminę Kuźnia Raciborska, zaznaczył, że niebawem będą prowadzone prace, by w przyszłości podmokły teren wokół mostu mógł być wykorzystywany przez rolników.

Po otwarciu mostu w Turzu członkowie delegacji, na czele ze starostą Adamem Hajdukiem, pojechali do Rudy. Tam obejrzeli efekty remontu nakładki asfaltowej na moście, który również ucierpiał podczas powodzi.

MaS

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarskie rozgrywki z każdym weekendem zbliżają się do ostatecznych rozstrzygnięć. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź wyniki i tabele od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik i dowiedź się, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Strony Partnerskie11 maja 202518:02

Cmentarz Wawrzyszewski w Warszawie

Cmentarz Wawrzyszewski w Warszawie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.