Szkubanie pierza

Jest białe, lekkie jak puch… Co to takiego? Śnieg??? Również… lecz w tym reportażu nie będzie mowy o śniegu, a o pierzu… A dokładniej o szkubaniu pierza w Tworkowie.
Na reportaż zaprasza Renata Lipiec
Jest białe, lekkie jak puch… Co to takiego? Śnieg??? Również… lecz w tym reportażu nie będzie mowy o śniegu, a o pierzu… A dokładniej o szkubaniu pierza w Tworkowie.
Na reportaż zaprasza Renata Lipiec
Przyszłość placu Długosza w Raciborzu ponownie znalazła się w centrum dyskusji. Podczas sesji radna Julia Parzonka zwróciła uwagę na problem miejsc postojowych. Pytała, co stanie się z obecnym parkingiem i czy władze miasta przewidziały alternatywne rozwiązania dla kierowców.
W meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz, rozegranym w środę, 3 września, Naprzód Borucin podejmował wyżej notowaną Unię Racibórz.
Dyskusja o przyszłości centralnych przestrzeni Raciborza nabiera tempa. Prezydent miasta Jacek Wojciechowicz zapowiedział, że plac Długosza ma zostać zabudowany, nawiązując do wyglądu sprzed 1945 roku, natomiast rynek zostanie wzbogacony o drzewa. Podczas ostatniego spotkania uwagę zwrócił radny Piotr Klima, który poruszył praktyczne kwestie związane z funkcjonowaniem śródmieścia: fontann z wodą pitną, lokalizacją ławek oraz ruchem hulajnóg.
Na sesji Rady Miasta Raciborza wywiązała się dyskusja dotycząca iluminacji drzew w parku im. Miasta Roth. Temat podniósł radny Roman Wałach, który zwrócił uwagę, że choć wizualizacje podświetlonych drzew wyglądają atrakcyjnie, to jednak pojawiają się zastrzeżenia natury ekologicznej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany