Żywa Biblioteka, czyli przeczytaj innych!

Stowarzyszenie CRIS serdecznie zaprasza na I Rybnicką Żywą Bibliotekę. Przyjdź i wypożycz "żywą" książkę! W zbiorach znajduje się zakonnica, ateistka, niewidoma, lesbijka, były bezdomny i wiele innych ciekawych książek.
Nie przegap: Sobota, 21 sierpnia, godz. 11-18 w Klubie Pacjenta na terenie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy ulicy Gliwickiej 33 w Rybniku.
Na czym polega idea żywej biblioteki?
- To spotkania indywidualne, takie "w cztery oczy", w miłej atmosferze i bezpiecznym miejscu. Przy kubku kawy czy herbaty można porozmawiać z wybraną przez siebie "Książką" (osobą) o jej przekonaniach, wierze, narodowości, problemach z tym związanych… Dzięki temu rozmówcy nabierają dystansu do swoich własnych przekonań i postaw, a także zaczynają rozmawiać o tym z innymi - mówi Agnieszka Zielonka-Mitura, jedna z organizatorek akcji z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.
Na świecie żywa biblioteka odbyła się kilkadziesiąt razy, w Polsce kilkanaście, a w województwie śląskim zaledwie raz. W Rybniku organizowana jest po raz pierwszy. Na spotkanie może przyjść każda zainteresowana osoba, która ukończyła 15. rok życia.
![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)






![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)
![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)


![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)




![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany