Reklama

Najnowsze wiadomości

Kolejna wspólna konferencja ZUS i UŚ. Tym razem o rodzinie

Reklama
Region:

9 marca odbędzie się konferencja naukowa „Szanse i zagrożenia współczesnej rodziny w ujęciu prawno-ekonomicznym”. To już kolejne wydarzenie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Uniwersytet Śląski w Katowicach w ramach podpisanej współpracy naukowej. Marcowa konferencja będzie się odbywać zdalnie, zatem można wziąć w niej udział z dowolnego miejsca w kraju.

Ideą wydarzenia jest poruszenie zagadnień obejmujących szeroki aspekt rodziny, zarówno ten dotyczący polityki rodzinnej i zabezpieczenia społeczne, udzielanego wsparcia, jak i instrumentów rynku pracy, czy platformizacji pracy. Celem konferencji jest dyskusja naukowa nad różnymi aspektami społecznego funkcjonowania rodziny. Wykład otwierający konferencję pt. „Kierunki rozwoju polityki rodzinnej na przykładzie budowy nowoczesnego filara świadczeń dla rodzin w ZUS” wygłosi Prezes ZUS – prof. dr hab. Gertruda Uścińska.

- Wśród prelekcji poruszane będą zagadnienia dotyczące migracji zarobkowej i jej wpływu na rodzinę, ale też tego, jak w polskich realiach udaje się pogodzić lub nie pracę zawodową z życiem rodzinnym. Naukowcy zajmą się też rozpracowaniem tematu pracy zdalnej, która z przyczyny epidemicznych stała się równie popularna co praca stacjonarna i w takim razie, czy możliwość wykonywania pracy z domu mogłaby być szansą dla osób zaangażowanych w wychowanie dzieci. To tylko niektóre tematy poruszane podczas konferencji. Jestem przekonana, że każda osoba znajdzie zagadnienie, które jest jej szczególnie bliskie, ale też takie, które zaciekawią i skłonią do innego, spojrzenia na kwestie rodziny, pracy zawodowej i ról, jakie pełnimy w życiu zawodowym i prawatnym. Ponadto za każdym razem nasi prelegenci mają dla słuchaczy wiele ciekawostek i interesujące dane statystyczne. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w konferencji, bo jak zwykle będzie niezwykle inspirująco i ciekawie – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wydarzenie odbędzie się online. Udział w nim jest bezpłatny, można się na niego zapisać korzystając z formularza zamieszczonego na stronie Uniwersytetu Śląskiego https://us.edu.pl/event/online-konferencja-pt-szanse-i-zagrozenia-wspolczesnej-rodziny-w-ujeciu-prawno-ekonomicznym/ 

Autor: ZUS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202221:09

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś jeszcze bankowiec, a od nowego roku właścicielka agencji eventowej Artegoma wygrała dziś, 05.12., konkurs na najlepszy raciborski biznesplan.

red.
Aktualności6 grudnia 202220:26

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym!

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały czwartkowe ćwiczenia w raciborskiej jednostce.

mat. prasowy ZK/tekst i foto: st. szer. Justyna Poznakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności6 grudnia 202222:53

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W magiczny świąteczny nastrój mieszkańców Bojanowa w gm. Krzanowice wprowadziło spotkanie ze św. Mikołajem, zorganizowane 5 grudnia przez Radę Sołecką w miejscowym domu kultury.

fot. Nina Perek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.