Nauka w czasach pandemii. Młodzi programiści tworzą aplikacje do śledzenia koronawirusa

Wystartowała Akademia 3.0. To wspólny projekt Fundacji Media 3.0 i SAP SE, skierowany do uczniów szkół średnich. Pod okiem ekspertów młodzi ludzie uczą się programowania, poszerzają swoją wiedzę z tematyki związanej z karierą w branży IT.
- To nasz kolejny wspólny projekt z SAP SE, dzięki któremu chcemy młodych ludzi uczyć programowania i inspirować do wybierania ścieżki kariery, związanej z branżą IT. Bezpośrednim impulsem do uruchomienia akademii jest pandemia Covid-19 i związane z tym ograniczenia w pracy szkół. Otrzymywaliśmy dużo sygnałów od nauczycieli, z którymi współpracujemy, że szukają jakichś ciekawych kursów, które mogliby polecić swoim uczniom. Zrobiliśmy szybką burzę mózgów i postanowiliśmy zaoferować cykl webinarów, ale też stałe wsparcie mentorów programu - mówi Beata Matuszek z Fundacji Media 3.0.
Mentorzy zaangażowani w projekt to wolontariusze. - Ta inicjatywa nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie pracowników SAP Labs Polska. Bardzo się cieszymy,że po raz kolejny możemy liczyć na taki pozytywny odzew i chęć współpracy. Dla uczniów to wyjątkowa okazja zdobywania wiedzy od praktyków. - mówi Beata Matuszek.
Podczas pierwszego webinaru uczestnicy zajmowali się bardzo aktualnym tematem - Piotr Papiernik z SAP Labs Poland tworzył z uczestnikami aplikację do śledzenia przypadków koronawirusa na świecie.
- W trakcie webinaru powstała aplikacja do śledzenia zakażeń koronawirusem, którą zamierzamy wspólnie z uczestnikami rozwinąć. Dzięki takiemu modelowi, młode osoby mogą nie tylko zwiększać swe umiejętności z programowania, ale także tworzyć przydatne społecznie aplikacje - przyznaje Łukasz Żyła, prezes Fundacji.
To kolejne wspólne przedsięwzięcie Fundacji Media 3.0 i SAP SE. Efektem współpracy jest największy ogólnopolski hackathon online dla uczniów szkół średnich Hack Heroes, który odbywa się od 4 lat w październiku podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Patronat honorowy nad programem objęło Ministerstwo Cyfryzacji. Więcej informacji i zapisy na aktualne szkolenia znajdziecie na naszej stronie



![ZSO nr 1 w Raciborzu po raz pierwszy bawi się na studniówce w Rudach [FOTO i WIDEO] ZSO nr 1 w Raciborzu po raz pierwszy bawi się na studniówce w Rudach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176981318417698106294j0a5109-.jpg)

![Fałszywa narracja wokół pożaru w Raciborzu. Sprawa sprzed lat wykorzystywana do dezinformacji przeciw Ukraińcom [WIDEO] Fałszywa narracja wokół pożaru w Raciborzu. Sprawa sprzed lat wykorzystywana do dezinformacji przeciw Ukraińcom [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1616583239164144911_494717065038568_791481134941203724_n-.jpg)



![Prezydent Raciborza o podwyżkach cen wody i ścieków i narracji opozycji, która wprowadza w błąd [KOMUNIKAT UM] Prezydent Raciborza o podwyżkach cen wody i ścieków i narracji opozycji, która wprowadza w błąd [KOMUNIKAT UM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17602642591743841189-dsc4072-.jpg)









![Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998] Środa pod znakiem alarmów fałszywych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766830840573922591-1143586664626326-270048820812468835-n-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany