Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 stycznia 202212:01

Konkurs Tak dla czystego powietrza rozstrzygnięty

Konkurs Tak dla czystego powietrza rozstrzygnięty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs dla dzieci i młodzieży plastyczny na ekologiczny plakat pt. „TAK dla Czystego Powietrza”. Na konkurs wpłynęło 213 prac uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Jury przyznało 30 nagród i wyróżnień w sześciu kategoriach wiekowych.

- To jest konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Promuje proekologiczne postawy i pokazuje nam jak oni postrzegają środowisko naturalne. W tym roku rozszerzyliśmy dostępność konkursu i wprowadziliśmy nową kategorię dla przedszkolaków – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Konkurs na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji „TAK dla Czystego Powietrza” przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. W tegorocznej edycji wpłynęło 213 prac, z których jury wybrało 30 najlepszych. Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały w sześciu kategoriach wiekowych:

A dzieci w wieku przedszkolnym – pierwsze miejsce zdobyła 5-letnia Maja Wernicka.
B 6-7 lat – pierwsze miejsce - Józef Jendrysko 7 lat, SP nr 1 w Tychach.
C 8-9 lat – pierwsze miejsce - Vivien Adamczyk 9 lat, SP nr 38 w Bytomiu
D 10-11 lat – pierwsze miejsce - Tatiana Modzelewska 10 lat, SP nr 1 w Siewierzu
E 12-13 lat – pierwsze miejsce - Laura Paździor 12 lat, SP nr 6 w Pszczynie
F 14-15 lat – pierwsze miejsce - Jakub Gotkowski 14 lat, SP nr 1 w Siewierzu.

Największą konkurencję miała grupa A, w której zgłoszonych zostało 57 prac. Najmniej liczna była kategoria F. Do zwycięzców trafią m.in. drony, hulajnogi i czytniki e-booków oraz zestawy do rysowania i książki.

Pierwsza edycja konkursu, organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach, odbyła się w 2019 roku. Pełna lista laureatów konkursu „TAK dla Czystego Powietrza” TUTAJ

Autor: WFOŚiGW Katowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 czerwca 202609:47

Breaking Graffiti i Muzyka vol. 5 z bboy MACHINE

Breaking Graffiti i Muzyka vol. 5 z bboy MACHINE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Aktualności13 czerwca 202607:01

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.