Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie29 września 202214:57

Kiedy przyda nam się podkaszarka spalinowa?

Reklama
Polska:

Podkaszarki spalinowe często widzimy w rękach profesjonalistów, dbających chociażby o pielęgnację miejskich trawników. Jednak to charakterystyczne narzędzie może się przydać także ogrodnikom – amatorom w przydomowym ogrodzie lub na działce. Dlaczego kosa spalinowa jest tak użyteczna i w jakich sytuacjach po nią sięgnąć? Wyjaśniamy.

 

Kosa spalinowa – czym się wyróżnia?

Kosę spalinową bardzo łatwo możemy rozpoznać – po długim i wąskim kształcie z charakterystyczną głowicą na jej końcu. Jednak, oczywiście, to nie wygląd jest jej najważniejszą cechą. Podkaszarka spalinowa jest niezwykle mobilnym narzędziem, które z powodzeniem zastąpi klasyczną kosiarkę wszędzie tam, gdzie ta nie jest w stanie dotrzeć. W sprawnych rękach poradzi sobie z nawet najbardziej zaniedbanymi powierzchniami. 

Dobra podkaszarka spalinowa to także, a może przede wszystkim, jej silnik. Najczęściej dysponują one silnikiem dwusuwowym lub czterosuwowym. Pierwszy z nich jest prostszy i lżejszy, drugi – bardziej odporny na uszkodzenia. Silniki kos spalinowych dysponują dużą mocą, umożliwiającą wydajną pracę w trudnych warunkach. Popularne modele podkaszarek spalinowych mają moc nawet kilku kilowatów. Czyni je to bardziej efektywnymi od, na przykład, większości elektrycznych podkaszarek. 

Podkaszarka spalinowa w ogrodzie – do czego się przyda?

Tak jak pisaliśmy we wstępie, kosa spalinowa jest narzędziem, które może być świetnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i właścicieli mniejszych (bądź większych) przydomowych ogrodów. Do wszystkich tych osób kieruje swoją ofertę sklep Krysiak, mający w asortymencie modele podkaszarek dostosowanych do najróżniejszych potrzeb. 
Podstawowym zadaniem kosy spalinowej będzie oczywiście pomoc w zadbaniu o idealny wygląd naszego trawnika. Główną przewagę nad kosiarkami ma w trudno dostępnych miejscach. Z podkaszarką jesteśmy w stanie dotrzeć do traw rosnących w rowach czy pod gęstymi krzewami. Kosa może okazać się wygodnym narzędziem także w przypadku, gdy teren naszego trawnika jest szczególnie nierówny. Innymi miejscami, które wyjątkowo często sprawiają problemy ogrodnikom, są brzegi trawnika – zwłaszcza te, sąsiadujące z ogrodowym stawem, ogrodzeniami bądź ścianami budynku. Tam również świetnie sprawdzi się właśnie kosa spalinowa. 

Połączenie dużej mocy oraz mobilności sprawiają, że solidna wykaszarka spalinowa będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli musimy poradzić sobie z gęstymi zaroślami i chwastami. To właśnie takie trudne i zaniedbane przestrzenie są środowiskiem, w którym kosy spalinowe czują się najlepiej.

Warto też wspomnieć o niestandardowych zastosowaniach podkaszarki – mówimy w końcu o uniwersalnym narzędziu ogrodowym. Dobra kosa spalinowa poradzi sobie chociażby z karczowaniem niechcianych kęp trawy, a niektórzy wykorzystują ją nawet do ścinania niewielkich krzewów. Zatrzymując się na moment przy krzewach dodajmy, że podkaszarkę możemy wyposażyć w końcówki dostosowane właśnie do pracy z krzewami. Posłużą one do precyzyjnego podcinania ozdobnych krzewów i żywopłotów.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Aktualności8 grudnia 202209:43

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach

Poparzenie w Zabełkowie, zadymienie w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności7 grudnia 202209:38

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu

W Starostwie podpisano umowy na remonty ważnych dróg w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Już od stycznia mieszkańcy mogą się spodziewać utrudnień na Łąkowej, Kolejowej i Ocickiej. Starostwo rusza z pracami wartymi ponad 14,22 mln zł. Co dokładnie będzie robione - o tym w krótkim materiale wideo.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.