Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie8 lipca 202221:04

Popularny aparat ortodontyczny Hassa

Popularny aparat ortodontyczny Hassa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Zęby są wizytówką każdego z nas. Coraz częściej sięgamy po aparaty ortodontyczne, które mają za zadanie wyprostować skrzywione zęby. To nie tylko wpływa na zniwelowanie wad zgryzu, lecz także za zachowanie pewności siebie. W tym wypadku warto rozważyć aparat ortodontyczny hassa. Czym cechuje się ten rodzaj aparatu? Kiedy jest stosowany? O czym warto wiedzieć?

Aparat ortodontyczny Hassa

Niekiedy podczas leczenia ortodontycznego trzeba zastosować dodatkowe elementy, poza samym aparatem ortodontycznym. W takiej sytuacji uzupełnieniem terapii bywa często aparat Hassa. Pamiętajmy o tym, że założenie stałego aparatu może nie wystarczyć, aby całkowicie wyleczyć wadę zgryzu. Ortodonci sięgają zatem po dodatkowe części, takie jak aparat podniebienny Hassa. Służy on głównie do rozszerzania zwężonego łuku zębowego, tak aby zrobić miejsce dla wszystkich zębów. 

Jak zbudowany jest aparat ortodontyczny Hassa? Składa się on z następujących elementów:

  • łuki,
  • pierścienie,
  • śruba, która służy do rozszerzania górnego łuku zębowego.

Po założeniu aparatu Hassa, pacjent samodzielnie go rozkręca za pomocą kluczyka. Trzeba to zrobić zgodnie z zaleceniami ortodonty, który wytłumaczy nam, jak przykręcać śrubę. Istotne jest to, że zazwyczaj na początku noszenia aparatu Hassa, pojawia się uczucie rozpierania w jamie ustnej. Specjaliści w niektórych sytuacjach sięgają też po podniebienny aparat Hyrax, który składa się z akrylowych nakładek na zęby.

Więcej o aparacie Hassa przeczytasz tutaj: https://dentinfo.pl/aparat-hassa/

O czym warto wiedzieć?

Aparat ortodontyczny Hassa pozwala na poszerzenie podniebienia w krótkim okresie czasu. Okres leczenia jest zawsze indywidualny dla każdego pacjenta, przy czym zazwyczaj nie przekracza 6 miesięcy. Pacjenci przed wizytą u specjalisty obawiają się bólu podczas zakładania aparatu. Faktem jest, że założenie aparatu jest bezbolesne. Po założeniu natomiast może pojawić się dyskomfort, jednak jest on podobny do tego, jaki odczuwamy po wymianie drutu w aparacie stałym. 

Najczęściej założenie aparatu Hassa i jego noszenie jest bezbolesne. Jednakże znajduje się on na podniebieniu, dlatego organizm potrzebuje czasy, aby przyzwyczaić się do ciała obcego w ustach. Pewnym dyskomfortem dla pacjenta jest to, że taki aparat zajmuje dosyć duże miejsca. Podczas rozmowy lub spożywania posiłków na początku możemy mieć pewne trudności. 

Jak dbać o higienę i aparat Hassa?

Gdy musimy mieć założony aparat Hassa, musimy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim konieczne jest codzienne dbanie o higienę jamy ustnej. Systematycznie usuwajmy resztki pokarmowe, które mogą wchodzić między podniebienie a śrubę. Zastosujmy na co dzień szczoteczkę, irygator i wykałaczkę stomatologiczną. W każdym wypadku trzeba stosować się do zaleceń lekarza. Specjalista powinien nad poinformować, jak często musimy regulować śrubę. Dobrym rozwiązaniem jest używanie wosku ortodontycznego. Ten produkt może nas ochronić przed bolesnymi podrażnieniami od śruby lub pierścieni. 

Co jeszcze jest ważne? W czasie noszenia aparatu ortodontycznego Hassa, raczej powinniśmy zrezygnować z twardego jedzenia. Niewskazane są także inne produkty problematyczne, przykładowo owoce z małymi pestkami, wchodzącymi pomiędzy aparat. Gdy aparat ulegnie uszkodzeniu lub występują inne kłopoty, konieczny jest kontakt z lekarzem prowadzącym. Nie należy działać na własną rękę, lecz trzeba jak najszybciej skontaktować się z ortodontą. Samodzielne działanie może bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku. 

Podsumowując warto stwierdzić, że aparat ortodontyczny Hassa jest zakładany w określonych przypadkach. Jego stosowanie zostaje zlecone przez ortodontę danym osobom. Ma on za zadanie poszerzyć podniebienie w dosyć szybkim czasie. Faktem jest, że często taki aparat stanowi uzupełnienie do klasycznego aparatu stałego. Musimy mieć na uwadze zalecenia ortodonty co do dbania o higienę i aparat Hassa. Na początku nasz organizm musi przyzwyczaić się do ciała obcego w jamie ustnej. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności7 sierpnia 202219:30

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO]

Miejski autobus w rowie na Ocicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
fot. FB 112 Racibórz
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:34

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi

List do redakcji: Oprócz estetyki ta inwestycja niczego nie wnosi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności6 sierpnia 202207:28

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy

Cztery drogi w Raciborzu do przebudowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
red., fot. archiwum redakcji/M. Dmowski
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202219:11

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach

Muzyczna podróż po świecie na ryneczku w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Plenerowy koncert letni na pięknie odnowionym ryneczku w Krzanowicach zgromadził sporą publiczność.

(waw)
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności7 sierpnia 202219:41

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć!

Milion złotych dla pałacu w Sławikowie w zasięgu ręki. Pomóżcie je zdobyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

- Mamy ogromną prośbę, abyście przyłączyli się do zabawy - konkursu, w którym możemy zdobyć 1 000 000 złotych na zabezpieczenie naszej perły architektury - apeluje fundacja Gniazdo, która opiekuje się zabytkiem.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności7 sierpnia 202216:12

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO]

Papież polskiej ornitologii na Łężczoku. Rezerwat z dużą szansą na status parku narodowego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.

red.
Aktualności7 sierpnia 202208:49

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum

Widoki dawnego Raciborza na wystawie w Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Muzeum w Raciborzu
Reklama
Kultura i edukacja7 sierpnia 202221:46

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth

Od Claptona przez Whitney Houston po Bruno Marsa - Joanna Skowyra&Przyjaciele w parku M. Roth - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Utalentowana raciborska wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury, występująca ostatnio na raciborskich scenach z Silesian Jazz Daughters, tym razem solo podczas letniego koncertu RCK.

Jan Ptak
Biznes6 sierpnia 202222:57

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka

Letni Teatr na Schodach w Raciborzu - Łysa Śpiewaczka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.

Jan Ptak
Styl życia7 sierpnia 202209:37

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia

Raciborskie dzieje zapisane w pocztówkach – zawrotna kariera pewnego ujęcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Sport7 sierpnia 202220:14

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic

Wakacje w kajaku – czyli spływ wieczorową porą z Raciborza do Dziergowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W ramach akcji Wakacje w powiecie Powiatowe Centrum Sportu z Raciborza zaprosiło już trzeci raz miłośników wodnej rekreacji na spływ kajakowy na trasie Racibórz – Dziergowice.

materiał nadesłany - Powiatowe Centrum Sportu
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Kultura i edukacja7 sierpnia 202220:26

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS

Wystrzałowe wakacje w Tworkowie z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/PCS
Sport7 sierpnia 202214:53

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS

Łucznictwo i dart. Ćwicz celność z PCS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pexels.com/vedanti
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.