Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 czerwca 202211:41

Kominek na pellet jako efektywne źródło ciepła

Reklama
Polska:

Rosnące ceny gazu oraz węgla i jego pochodnych sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna interesować się pelletem. To wydajne i ekologiczne paliwo, które może być z powodzeniem wykorzystywane do ogrzewania domów. Do jego spalania doskonale nadają się nowoczesne kominki oferowane przez renomowanych producentów. Odpowiednio dobrany kominek nie tylko ogrzewa dom, ale dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną.

Ekologiczne i wydajne rozwiązanie

Pellet to surowiec opałowy, który w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Sprzedawany jest w postaci granulatu wytwarzanego ze sprasowanych odpadów drzewnych w postaci trocin i wiórów pozyskiwanych z przemysłu drzewnego, meblowego, leśnictwa oraz rolnictwa. Paliwo charakteryzuje się dużą wartością opałową, a dodatkowo jest ekologiczne. Do wytworzenia pelletu nie trzeba wycinać zdrowych drzew, a ilość dwutlenku węgla wytwarzana w procesie spalania jest taka sama, jaką drzewa pobierają podczas swojego wzrostu w procesie fotosyntezy. Do spalania paliwa nazywanego zielonym węglem doskonale nadają się nowoczesne kominki na pellet. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych sprawia, że do atmosfery przedostaje się znacznie mniej szkodliwych substancji niż w przypadku korzystania z innych paliw.

Kominki z płaszczem wodnym lub powietrzne nadmuchowe

Wielu osobom kominek kojarzy się tradycyjną konstrukcją wyposażoną w otwarte palenisko, które wymaga regularnego czyszczenia i uzupełniania drewna. Okazuje się, że współczesne kominki na pellet to zaawansowane konstrukcje, w których zastosowano szereg funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań. Renomowani producenci w swej ofercie mają m.in. urządzenia z płaszczem wodnym, które pozwalają na odbieranie ciepła wytwarzanego w palenisku i rozprowadzanie go poprzez grzejniki po całym domu. Kominek pozwala również na uzyskanie ciepłej wody użytkowej wykorzystywanej do mycia, bądź kąpania. W sprzedaży dostępne są także urządzenia powietrzne nadmuchowe. W przypadku tego rodzaju konstrukcji ogrzaniu ulega powietrze przepływające przez kominek, które następnie jest dystrybuowane do wybranych pomieszczeń za pomocą specjalnej turbiny. 

Zalety kominków na pellet

W nowoczesnych kominkach na pellet producenci stosują wiele interesujących rozwiązań. Jednym z nich jest funkcja automatycznego rozpalania paleniska i dozowania paliwa. Dzięki zastosowaniu inteligentnego sterownika, po osiągnięciu ustalonej temperatury płomień zostanie wygaszony i rozpalony ponownie w momencie jej spadku poniżej wybranej wartości. Komfort korzystania z kominków znacząco podnosi system automatycznego czyszczenia paleniska. Zaawansowany mechanizm czyszczenia sprawia, że popiół należy opróżniać jedynie raz w miesiącu. Warto dodać, że popiół powstały podczas spalania pelletu ma charakter organiczny, dlatego może zostać wykorzystany jako naturalny nawóz do roślin ogrodowych.

Ogromną zaletą kominków na pellet jest także ich efektowny wygląd. Najlepsi producenci montują w swych urządzeniach specjalne kanały, przez które wypływa gorące powietrze, tworząc kurtynę powietrzną chroniącą szybę przed zabrudzeniem. To sprawia, że kominek zawsze wygląda czysto i schludnie, a we wnętrzu panuje wyjątkowy klimat. Osoby korzystające z nowoczesnych kominków na pellet podkreślają także wyjątkową łatwość korzystania z tego rodzaju urządzeń grzewczych. Wbudowany elektroniczny sterownik pozwala na precyzyjne ustawianie pożądanej temperatury. Utrzymywanie stałej temperatury we wnętrzach wpływa na poprawę efektywności systemu grzewczego i ograniczenie kosztów ogrzewania.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.