Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 kwietnia 202112:37

PWSZ w Raciborzu podpisała umowę o współpracy z firmą Rakon

PWSZ w Raciborzu podpisała umowę o współpracy z firmą Rakon - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu rozszerza swoją współpracę z lokalnym biznesem. Umowa o współpracy z Państwowym Przedsiębiorstwem Odzieżowym RAKON w Raciborzu obejmuje m.in. realizację wspólnych inicjatyw: programów, projektów i usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym.

Z korzyścią dla studentów i pracowników

Do podpisania umowy doszło 28 kwietnia 2021 roku w siedzibie uczelni pomiędzy Rektorem dr. Pawłem Strózikiem a Dyrektorem PPO RAKON Dawidem Żebrakiem. Dzięki porozumieniu studenci i pracownicy uczelni zyskają możliwość uczestnictwa w stażach, praktykach zawodowych i warsztatach. Studenci będą mogli także uzyskać zatrudnienie w firmie PPO RAKON w trakcie realizacji studiów lub po ich zakończeniu.

Współpraca z biznesem

– Z dużym zadowoleniem rozpoczynamy współpracę z firmą PPO RAKON. To przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem. Umowa jeszcze bardziej pomoże nam w upraktycznieniu procesu kształcenia. Ważna jest również możliwość kooperacji przy projektach, do których w przyszłości przystąpi uczelnia – informuje Rektor PWSZ dr Paweł Strózik.

– Zadaniem współczesnego menedżera jest ciągłe doskonalenie i rozwój kompetencji. Przystępując do współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu deklarujemy możliwość połączenia dwóch obszarów – nauki z praktyką, co przełoży się na utworzenie profilu kompetencyjnego absolwentów uczelni wyższej niezbędnego na współczesnym rynku pracy – wyjaśnia dyrektor PPO RAKON Dawid Żebrak.

Praktyczne studia – rozwój kierunków

Umowa zakłada również, iż wybrani studenci otrzymają możliwość odbycia stażu w przedsiębiorstwie na kierunkach związanych z profilem działalności PPO RAKON. PWSZ w Raciborzu zobowiązała się do uczestniczenia w projektach badawczych prowadzonych przez przedsiębiorstwo w ramach zarządzania produkcją, na zasadach określonych w odrębnych umowach.

Szansa na rozwój

– Możliwość czynnego udziału w życiu firmy, w procesach produkcyjnych i organizacyjnych będzie dobrą lekcją dla studentów kierunków, takich jak zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka czy administracja. Jestem przekonany, że współpraca z firmą PPO RAKON przyniesie stażystom niezbędne zawodowe doświadczenie – tłumaczy Rektor PWSZ dr Paweł Strózik.

– Dla współczesnych przedsiębiorstw głównym celem jest wzrost produktywności w gospodarkach rozwiniętych, których fundamenty tworzone są na bazie wiedzy, edukacji oraz działalności badawczo-rozwojowej. Należy podkreślić, że innowacyjność jest kluczowym ogniwem w poprawie wydajności i wzrostu gospodarczego, zwłaszcza w obecnych czasach intensywnych zmian technologicznych. PPO RAKON będąc świadomym tych działań podejmuje wiele wyzwań ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest nastawienie na współpracę z uczelniami poprzez praktyki zawodowe, staże, partycypację w programach nauczania, ale również wymianę dobrych praktyk związanych z zakresem działalności mających przełożenie na efektywne zarządzanie produkcją – podkreśla dyrektor PPO RAKON Dawid Żebrak.

O firmie PPO RAKON

Przedsiębiorstwo RAKON jest nowoczesnym przywięziennym zakładem pracy o charakterze produkcyjnym, działającym od 1953 roku. Jest jednym z większych pracodawców w powiecie raciborskim realizującym z sukcesem program „Praca dla Więźniów”. Firma posiada nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu produkuje wysokiej jakości odzież medyczną i odzież roboczą. Zgodnie z przyjętą strategią, w celu maksymalizacji możliwych do osiągniecia efektów, przedsiębiorstwo RAKON dąży do operacjonalizacji działalności mając na celu tworzenie odpowiednich struktur, procedur, zasad i dobrych praktyk.

Autor: PWSZ Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202208:59

Policja prowadzi dziś działania NURD

Policja prowadzi dziś działania NURD - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
KWP Katowice
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202211:38

Na zamku powstanie nowe muzeum za ponad 21 mln zł

Na zamku powstanie nowe muzeum za ponad 21 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
red., fot. M. Musioł
Reklama
Aktualności29 września 202212:35

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO]

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Pięć par z gminy Rudnik świętuje w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Dziś w sali narad Urzędu Gminy małżonkowie-jubilaci odebrali medale przyznane im przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.