PWSZ Racibórz | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Absolwenci raciborskiej architektury bronią dyplomy
Studenci mają już za sobą test kompetencji inżynierskich.
Obrony w trybie online 2019/2020 mamy już za sobą. Byliśmy „pionierami” z konieczności – mówi dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak, dyrektor Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu. W marcu ubiegłego roku uzbierała się duża liczba dyplomantów „zimowych”, których nie mogliśmy zostawić w zawieszeniu. W najbliższych tygodniach z takiego rozwiązania skorzystają kolejni absolwenci 2020/2021 kierunku architektura raciborskiej uczelni. Proces dyplomowania rozpoczęty i praktycznie nie odbiega od tego sprzed pandemii, z tym, że zarówno ostatnie konsultacje z promotorami, jak i przekazywanie prac i dokumentów, odbywa się bezkontaktowo, na odległość.
Zakończenie kilku lat spędzonych w uczelnianych murach, odbywa się poprzez zdanie najważniejszego na całych studiach egzaminu, który nazywa się testem kompetencji inżynierskich. Pomyślne zaliczenie testu dopuszcza do egzaminu dyplomowego i poprzedza prezentację projektu i obronę pracy dyplomowej inżynierskiej.
Aby dotrzeć do końcowej fazy studiów obrony pracy dyplomowej, należy przejść przez wszystkie wcześniejsze etapy; zaliczyć je, solidnie przygotować, a przede wszystkim napisać pracę dyplomową inżynierską, która jest uwieńczeniem studiów i stanowi samodzielne rozwiązanie określonego zadania teoretycznego lub praktycznego.
Zakres testu kompetencji inżynierskich, do którego w ubiegły czwartek 14.01.2021 r. przystąpili studenci ostatniego semestru studiów kierunku Architektura w PWSZ w Raciborzu obejmował treści programowe przedmiotów podstawowych i kierunkowych, które były realizowane w ramach programów nauczania oraz planu studiów na w/w kierunku.
Jeśli chcesz zostać studentem Architektury PWSZ w Raciborzu zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/kierunki/architektura/
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.
Najczęściej czytane artykuły |
Coraz więcej doniesień o wilkach w rejonie Raciborza
Nadleśnictwa Rudy Raciborskie oraz Rybnik (podlega mu Racibórz Brzezie oraz gm. Kornowac) otrzymują coraz więcej informacji o drapieżnikach w naszym regionie.
Więcej »Aniołki z brązem. Justyna Święty-Ersetic nie pobiegła
Reprezentacja Holandii została halowymi mistrzyniami Europy w rywalizacji sztafet 4x400 m. Polki, które w finale musiały radzić sobie bez swojej liderki Justyny Święty-Ersetic, sięgnęły po brązowe medale.
Więcej »Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią Europy
Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w rywalizacji na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Złoto wywalczyła Holenderka Femke Bol. Trzecia była Brytyjka Jodie Williams.
Więcej »Utrudniony ruch dwukierunkowy na Zamkowej
Uczniowie Mechanika uczą się zdalnie więc przed szkołą nie widać zaparkowanych samochodów. Dziś jednak, podczas zlotu food trucków, ruch dwukierunkowy na tym odcinku jest już utrudniony.
Więcej »Za tydzień zalecenia na czas Wielkanocy
Myślę, że za tydzień, dwa pojawią się rekomendacje dot. Wielkanocy; będą to zalecenia, żebyśmy ograniczyli kontakty mobilne swoje, bo to jest główna przyczyna zwiększenia zakażeń COVID-19 - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Telegraf | Pokaż wszystkie » |