PWSZ ma nowego prorektora do spraw organizacji

Dr inż. Tomasz Czyszpak – będzie pełnić funkcję prorektora Uczelni w latach 2020-2024 - podała oficjalnie raciborska PWSZ.
Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym – Technologicznym na kierunku Automatyka i Robotyka. Następnie w 2008 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych na tym samym Wydziale z dyscypliny Budowa i Eksploatacja Maszyn. Jest autorem i współautorem publikacji w tym zakresie. Od początku pracy zawodowej związany ze szkolnictwem wyższym. Zdobywał doświadczenie w pracy na Politechnice Śląskiej oraz w Parku Naukowo-Technologicznym Technopark Gliwice a obecnie związany wyłącznie z PWSZ w Raciborzu.
Aktywnie działa na rzecz Uczelni pełniąc liczne funkcje w komisjach i radach uczelnianych. Najważniejszą z nich jest pełnienie funkcji dyrektora Instytutu Techniki, którym zarządza od 2015r. Jest członkiem Wysokiego Senatu PWSZ w Raciborzu oraz członkiem Kolegium Elektorów wybranym na kolejną kadencję 2020-2024. W ostatnich latach czterokrotnie nagrodzony nagrodą Rektora oraz bardzo wysoko oceniany przez studentów.
Dr Czyszpak jest współautorem wniosku o utworzenie kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w PWSZ w Raciborzu, egzaminatorem i trenerem ECDL (poziom ekspercki) oraz pomysłodawcą wielu cennych inicjatyw np.: “Przeglądu projektów inżynierskich”, na który zapraszani są pracodawcy z branży technicznej oraz “Dnia dziecka z techniką”. Oba wydarzenia na stałe wpisane w życie Uczelni cieszą się sporym uznanie środowiska.
– Panu Rektorowi dziękuję za okazane mi zaufanie. Nasza Uczelnia, w obecnym okresie zmian, wymaga efektywnego zarządzania i pracy nad osiągnięciem stabilnej pozycji. Potrzebujemy też ludzi, którzy znają Uczelnię i rozumieją jej specyfikę, ale również mają doświadczenie, zarówno w kierowaniu zespołami, jak i w efektywnym pozyskiwaniu środków finansowych. Wierzę, że moje doświadczenie zawodowe i umiejętności organizatorskie oraz dotychczasowe osiągnięcia pozwalają na realizację strategicznych wyzwań stojących przed nami w nadchodzącej kadencji. Uczynię wszystko aby nasza uczelnia nadal dobrze się rozwijała – dodaje dr inż. Tomasz Czyszpak.







![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)

![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)













![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)


















![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany