NFOŚiGW wspiera rekultywację terenów zdegradowanych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie na rekultywację i przywrócenie wartości użytkowych lub przyrodniczych obszarom zdegradowanym przez działalność człowieka oraz na zamykanie i rekultywację składowisk odpadów lub obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
Nabór ciągły rozpocznie się 17 sierpnia tego roku i potrwa do 30 czerwca 2021 r. Na dofinansowanie – w formie preferencyjnych pożyczek nawet do 100 proc. kosztów kwalifikowanych – mają szanse jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, podmioty publiczne działające w imieniu Skarbu Państwa, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, przedsiębiorstwa państwowe oraz spółki prawa handlowego.
W ramach rekultywacji powierzchni ziemi, która może być dofinansowana przez NFOŚiGW kwalifikowane mogą być m.in. koszty: usunięcia odpadów, remediacji, działań naprawczych w przypadku zaistnienia szkody w środowisku, ponownego kształtowania funkcji lub przygotowania do pełnienia nowych funkcji.
Rekultywacja terenów zdegradowanych to część pierwsza programu NFOŚiGW „Ochrona powierzchni ziemi” realizowanego w latach 2015-2030, którego cały dostępny budżet to 110 mln zł. Celem programu jest ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz przywrócenie do ponownego użytkowania terenów zdegradowanych przez rekultywację, w tym remediację, wraz z usuwaniem odpadów.
![Kadry z ciemnej strony Raciborza: Zobacz, co zarejestrowało oko monitoringu [FOTO] Kadry z ciemnej strony Raciborza: Zobacz, co zarejestrowało oko monitoringu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783543974zrzut-ekranu-2026-07-8-o-22-49-07-.png)











![Powrót hrabiny Fanny! Muzyka, ogień i smaki przy pałacu w Krowiarkach [PROGRAM, BILETY ON-LINE] Powrót hrabiny Fanny! Muzyka, ogień i smaki przy pałacu w Krowiarkach [PROGRAM, BILETY ON-LINE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783521950krowiarki-2-.jpg)
















Komentarze (0)
Dodaj komentarz