Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie11 listopada 202211:16

Niemieckie legendy motoryzacji – poprowadź je na torze wyścigowym

Niemieckie legendy motoryzacji – poprowadź je na torze wyścigowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Trudno znaleźć drugi kraj, który miałby większy wkład w rozwój rynku motoryzacyjnego niż Niemcy. Nasi Zachodni sąsiedzi słyną z produkowania pojazdów najwyższej klasy. Niemieckie marki samochodów są znane na całym świecie, warto poznać ich historię i najpopularniejsze modele aut. Szczególnie że wiemy, co trzeba zrobić, żeby mieć okazję je poprowadzić.

Jazda po torze niemieckimi legendami motoryzacji

Autoprezent spełnia motoryzacyjne marzenia. Dzięki ofercie tej marki możesz poprowadzić samochód swoich marzeń. Spośród 40 różnych modeli aut, znajdziesz również te pochodzące z Niemiec. Możesz zdecydować się na wykupienie vouchera na przejazd Audi R8 po torze. Dostępny jest też najnowszy model BMW i8 oraz różne warianty Porsche 911. Swoje motoryzacyjne marzenie możesz spełnić na torze wyścigowym lub podczas przejazdu ulicami miast.

Jeśli jazda jednym modelem samochodu to za mało, możesz się zdecydować na pojedynek aut. W ramach tego eventu będziesz mógł poprowadzić 3 różne modele. Dzięki temu przekonasz się, który z wybranych egzemplarzy prowadzi się najlepiej po torze. Nad bezpieczeństwem przejazdu będzie czuwał wykwalifikowany instruktor, który przekaże Ci, jak kierować jedną z legend niemieckiej motoryzacji. Eventy organizowane przez Auto Prezent odbywają się regularnie na wielu torach i w miastach w Polsce.

Niemiecki marki samochodów

W historii motoryzacji można znaleźć kilka krajów, w których powstają naprawdę wyjątkowe auta. Włosi słyną ze sportowych pojazdów. Amerykańskie samochody zazwyczaj są bardzo duże i pod maską skrywają ogromne silniki. Japończycy zwracają uwagę na każdy detal, dzięki czemu ich auta są uważane za niezawodne. W tym gronie nie może zabraknąć Niemców, którzy przez lata tworzą naprawdę solidne modele. Przyjrzyj się razem z nami historii największych marek zza naszej zachodniej granicy.

Audi

Naszą podróż kontynuujemy w Ingolstadt, czyli bawarskim mieście. To w nim znajduje się główna siedziba Audi, czyli marki często spotykanej na ulicach w Polsce. Zanim jednak nad Wisłę zaczęły trafiać kolejne egzemplarze modeli A4 czy A6, to ta firma przeszła długą drogę.

Pierwszy samochód Audi został wyprodukowany w 1910. W tym samym roku powstał też model Typ A z silnikiem o mocy 22 KM. Harmonijny rozwój tej firmy został przerwany przez wybuch II wojny światowej, kiedy to zakłady produkcyjne Audi musiały się zająć konstruowanie uzbrojenia. Po zakończeniu działań wojennych przedsiębiorstwo wróciły do konstruowania samochodów z zyskiem dla całego rynku motoryzacyjnego. Modele takie jak 100 C1, czy A6 na stałe weszły do historii tej branży. Tak samo zresztą, jak Audi R8, które pobudza wyobraźnie miłośników szybkiej jazdy. Ty również możesz nim pokierować, jest to możliwe dzięki Auto Prezent.

BMW

Pozostajemy w Bawarii, lecz przenosimy się do Monachium. Tutaj swoją siedzibę na BMW, czyli firma, która na początku wcale nie kojarzyła się z samochodami. Początkowo firma tworzyła samoloty, silniki lotnicze oraz motocykle. Dopiero po 13 latach funkcjonowanie firmy, wypuściła swój pierwszy samochód. Był to BMW 3/15 PS DA 2.

Po zakończeniu działań wojennych firma miała duże problemy finansowe, jednak udało się je pokonać dzięki tworzeniu aut użytkowych. Najbardziej znanymi modelami są BMW E3 z 1968 roku, model 2002 z 1972 roku, E46, czy kultowa seria 7. W ostatnich latach prawdziwą furorę robi hybrydowy model i8.

Porsche

Przy historii Volkswagena wspomnieliśmy o Ferdinandzie Porsche, czyli głównym konstruktorze przedwojennych Niemiec. To on też stoi za powstaniem marki firmowanej własnym nazwiskiem. Jednak ta, w przeciwieństwie do Volkswagena, zdecydowała się na produkowanie aut sportowych i luksusowych. To było widać już od pierwszego modelu – Porsche 356. Przez lata marka nie zerwała ze swoim ekskluzywnym wizerunkiem, wypuszczając na świat takie egzemplarze jak 550 Spyder, 911, czy Panamera.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202422:32

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. policja śląska, grupa 112
Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202423:23

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku mija 50 lat od otwarcia Przedszkola nr 11 przy ul. Jana, znanego jako ZEW-owskie. W roku jubileuszowym w Raciborskim Centrum Kultury dzieci wystawiły Królewnę Śnieżkę.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.