Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie17 października 202212:29

Bezpieczne wakacje – o czym warto pamiętać?

Reklama
Polska:

Przed każdym wyjazdem zawsze jest szereg formalności do załatwienia. Jedną z nich jest wykupienie ubezpieczenia. W kwestii rodzica jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony dziecka podczas wypoczynku. W przypadku korzystania z zorganizowanych wycieczek to biuro podróży ma obowiązek ubezpieczyć uczestników na czas wyjazdu. Zobacz, czy tego rodzaju ubezpieczenia są wystarczające i w jaki sposób zadbać o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

Ubezpieczenie dziecka to obowiązek każdego rodzica. Zarówno w szkole, jak i poza nią, a także na wakacjach – wszędzie należy pamiętać o jego bezpieczeństwie. Ubezpieczenie szkolne chroni w przypadku nieprzewidzianych kosztów leczenia i NWW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zazwyczaj przez cały rok – czyli również podczas wakacji. Wielu rodziców mimo wszystko decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie dziecka na czas wyjazdu.

Wakacje pod ochroną – jak zapewnić ją dziecku?

Co daje takie ubezpieczenie? Przede wszystkim spokój i wsparcie finansowe w razie wypadku. To rodzic decyduje o wyborze polisy. Jeśli więc ubezpieczenie oferowane np. przez organizatora kolonii jest według niego niewystarczające, może zdecydować się na dodatkową ochronę. Wówczas środki finansowe będą wypłacane przez każdego z ubezpieczycieli. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza że większość  ubezpieczeń NNW chociaż zapewnia wypłatę środków w razie podczas nagłego zdarzenia, jakim jest np. złamanie nogi, to w przypadku kosztów leczenia czy rehabilitacji już nie można liczyć na żadne świadczenie.

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiego ubezpieczenia NNW, które będzie miało szeroki zakres ochrony. Przykładem takie ubezpieczenia jest PKO Ubezpieczenia dziecka oferowane przez PKO Ubezpieczenia. Zapewnia ono ochronę Polsce, jak i podczas wyjazdów zagranicznych. Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na ubezpieczenie dziecka? Należy sprawdzić, czy tak jak w ubezpieczeniu od PKO Ubezpieczenia jest specjalistyczne wsparcie medyczne w przypadku urazów (badania, rehabilitacja, leczenie). Oprócz tego ważny jest zakres działania wybranego ubezpieczenia – najlepsze ubezpieczenia NNW działają 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu, zarówno w szkole, jak i poza nią, a także – jak wspomnieliśmy – podczas wakacji.

Należy pamiętać, że wartość wypłacanego odszkodowania uzależniona jest m.in. od rodzaju ubezpieczenia. Organizatorzy wycieczek zorganizowanych zazwyczaj zapewniają najniższe z możliwych kwot. W takim przypadku warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.