Zabytkowe meble i ozdoby – co znajdziemy na rynku?

Zarówno koneserzy sztuki, jak i fani wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, docenią piękno i stylistykę antycznych mebli oraz dodatków. Obecnie na rynku znajdziemy całe mnóstwo zabytkowych przedmiotów, zachowanych w doskonałym stanie. Tego typu elementy nie tylko cieszą oko, ale również pozostają w pełni funkcjonalne i można z nich korzystać praktycznie na co dzień. Co konkretnie znajdziemy na rynku? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku!
Zabytkowe meble do każdego wnętrza!
Antyczne meble to wysoce praktyczne rozwiązania, które są niemałą gratką dla wszystkich fanów stylistyki retro! Wszelkiego rodzaju zabytkowe szafki, garderoby czy stoliki nocne wpisują się w charakterystykę salonów, sypialni oraz przedpokojów. Oczywiście idealnie sprawdzą się jako wystrój w muzeach, zamkach i pałacach.
Użytkownicy stylowych, zabytkowych mebli powinni zachwycać się nie tylko ich oryginalnym wyglądem i zdobieniami, ale również pełną funkcjonalnością. Z antycznych szafek czy garderoby można korzystać praktycznie na co dzień. Posłużą jako schowki na ubrania, dokumenty czy inne rzeczy osobiste.
Antyczne oświetlenie
Zabytkowe lampy to również bardzo popularne wyposażenie wnętrz w stylu rustykalnym, vintage czy secesyjnym. Staromodne oświetlenie zachwyca nie tylko w dzień, ale przede wszystkim w porze wieczornej, kiedy to rozświetla całe pomieszczenie. Oczywiście, do starodawnych kinkietów, żyrandoli czy lamp stojących nie trzeba wkręcać dawnych żarówek, ponieważ większość z nich posiada już gwint na obecnie użytkowe żarówki, np. typu LED. Dzięki temu nasze oko ucieszy nie tylko widok pięknych, kryształowych lamp, ale również efekt po ich włączeniu.
Stare zegary
Sporym zainteresowaniem cieszą się także wszelkiej maści zabytkowe zegary. Do nich zaliczają się np. zegary wiszące, stojące czy kominkowe. Tutaj również w parze z funkcjonalnością idzie elegancki wygląd i doskonała forma ozdoby. Jeżeli szukasz zachowanych w doskonałym stanie zabytkowych przedmiotów, koniecznie sprawdź, co oferuje sklep z antykami euroantyki.pl. Znajdziesz tam zarówno starodawne meble, zegary i żyrandole, jak i różne akcesoria, dewocjonalia czy obrazy.





![50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] 50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786957528dsc-6552-.jpg)


![Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Łańce rozpoczęły sezon dożynkowy w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786798787dsc-6420-.jpg)

![KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] KS Pietraszyn świętuje 100-lecie. Klubowi życzono awansu do okręgówki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786794540dsc-6378-.jpg)

![Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] Pożegnanie lata w Krowiarkach. Wielkie przeboje Sopotu i The Greatest Fire Show na tle pałacu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786774834plakat2slajder-1-.jpg)

![Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786864832photo-28-z-43-.jpg)
![Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] Kościół, który miał zniknąć. Ocalał dla polskich nabożeństw [KARTKA Z HISTORII] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786776305jakub-.jpg)


![Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] Msza polowa i polskie piosenki w Arboretum Bramy Morawskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786809388dsc-6531-.jpg)



![Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] Dwie minuty, które ustawiły mecz. Gamów z udanym początkiem sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786824028gre07637-.jpg)

![Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786875475vespa-.jpg)


![Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786899685gre07693-.jpg)













![Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786956535photo-25-z-65-.jpg)








Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.