Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie12 sierpnia 202218:54

Pożyczki online - jak bezpiecznie pożyczać pieniądze w Internecie?

Reklama
Polska:

Pożyczanie pieniędzy przez Internet jest na porządku dziennym. Na rynku finansowym działa wiele firm pozabankowych, które mają w swojej ofercie pożyczki online. Z jednej strony to spore ułatwienie, z drugiej zaś trudniej jest ocenić wiarygodność instytucji. Jak zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Sprawdź pożyczkodawcę

Pierwszy krok, od którego należy zacząć, to sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej. Możesz to zrobić na kilka prostych sposobów. Warto najpierw przejrzeć stronę internetową pożyczkodawcy. Jest to pewnego rodzaju wizytówka, która powinna zawierać wszystkie najważniejsze informacje dla konsumenta. Dane kontaktowe wraz z pełnym adresem firmy zwykle znajdziesz w zakładce „Kontakt” bądź „O nas”. Informacje ze strony można następnie zweryfikować m.in. w CEIDG i KRS. Dzięki temu sprawdzisz, czy dana firma istnieje na rynku oraz od jak dawna. Innym polecanym sposobem jest przeczytanie opinii innych klientów o wybranym parabanku. Jeśli będą się przewijać same negatywne komentarze, to już powinno dać do myślenia.

Pamiętaj o umowie

Przy bezpiecznym pożyczaniu pieniędzy ważnym elementem jest umowa, najlepiej w formie pisemnej. Bez problemu taką umowę można również zawrzeć przez Internet. Zanim dojdzie do jej podpisania, warto poświęcić trochę czasu na dokładne zapoznanie się z warunkami zobowiązania. Wiele osób albo w ogóle nie czyta zawieranych umów, albo robi to pobieżnie. Może jednak się okazać, że oferta pożyczki zawiera ukryte opłaty, o których nie masz pojęcia. W razie wątpliwości wynikających z niejasnych warunków umowy, zawsze możesz skontaktować z doradcą parabanku i poprosić go o pomoc.

Korzystaj z bezpiecznych sieci internetowych

Wypełniając wniosek o pożyczkę, powinno się korzystać ze sprawdzonego łącza internetowego. Najlepszym wyjściem będziemy skorzystanie z urządzenia, które będzie podpięte  do bezpiecznego i zaufanego źródła Internetu. Odradzamy natomiast korzystanie z publicznego WI-FI w trakcie wnioskowania o pożyczkę. Grozi to bowiem przechwyceniem danych osobowych i prawdopodobieństwem padnięcia ofiarą oszustwa. Jeśli jesteśmy już przy tym temacie, warto również sprawdzić, czy strona internetowa pożyczkodawcy jest zabezpieczona. Wystarczy zwrócić uwagę na symbol zielonej zamkniętej kłódki obok adresu strony www.

Wybierz mądrze

Pożyczki online to jedna z wygodniejszych form finansowania dostępnych na rynku. Firmy pozabankowe są tego świadome, dlatego ofert z pewnością nie brakuje. Sporą popularnością cieszą się promocje tzw. darmowej pożyczki. W tym przypadku warto jednak uważać, ponieważ nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Trzeba spełnić z góry określone warunki, o których czasami można zapomnieć. Wówczas taka promocja nie ma najmniejszego sensu. Jak widać, wybór najbardziej korzystnej pożyczki nie jest prosty. Na szczęście w Internecie można natrafić na pomocne źródła, jak na przykład na serwisy poświęcone tematyce pozabankowej i nie tylko. Dużo przydatnych informacji o pożyczkach online wraz z ofertami znajdziesz tutaj: https://super-pozyczka.pl/pozyczki-online/. Na tej stronie łatwo możesz sprawdzić warunki poszczególnych firm pożyczkowych.

Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz pożyczki online

Na koniec jeszcze bardzo prosta i jednocześnie odpowiedzialna zasada. Zanim weźmiesz pożyczkę, oceń realnie, czy na pewno będziesz w stanie ją spłacić. Doskonale rozumiemy, że nieoczekiwany wydatek może poważnie pokrzyżować plany. W takiej sytuacji zwyczajnie liczy się czas, a zdrowy rozsądek schodzi na drugi plan. Warto jednak poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą pożyczki online i dokładne przeanalizowanie warunków umowy. Jeśli jednak pieniądze możesz pozyskać z innego źródła, na przykład od najbliższych, to lepiej przemyśleć swoją decyzję o pożyczce. Niewywiązanie się z warunków spłaty pożyczki może być bardzo kosztowne dla klienta. Bezpieczne pożyczanie jest wtedy, gdy nie narażamy naszej aktualnej sytuacji finansowej na pogorszenie.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport28 stycznia 202322:48

Siatkarze z Raciborza bez punktów w Bobrownikach

Siatkarze z Raciborza bez punktów w Bobrownikach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.