Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie8 sierpnia 202213:28

Jak mieć dla siebie więcej czasu? Oto najlepsze sposoby!

Reklama
Polska:

Dziś wielu z nas ma naprawdę wiele obowiązków. Po pracy musimy zrobić zakupy, odebrać dzieci z przedszkola, załatwić sprawy na poczcie, zapisać się do lekarza, odpisać na ważne maile… To wszystko potrafi przytłoczyć. Dlatego też warto szukać sposobów na zaoszczędzenie choćby kilku godzin w tygodniu.

Naucz się mówić „nie”

Zacznijmy może od tego, że są osoby, które tak naprawdę nie żyją dla siebie. Często są proszone o pomoc i nie odmawiają, choć nie mają ochoty na dodatkowe obowiązki. Jednak zostają po godzinach w pracy, pomagają przy remoncie, czy też opiekują się czyimś psem.

Jeśli chcesz mieć dla siebie więcej czasu, musisz nauczyć się odmawiać. W ten sposób będziesz w końcu mógł skupić się na sobie i swoich potrzebach. A jest to niesamowicie ważne. W końcu to znajdziesz czas na swoje hobby, nadrobienie kilku filmów, przeczytanie dobrej książki, czy też po prostu drzemkę po męczącym dniu w pracy. Jest to niezwykle ważne, aby w pierwszej kolejności myśleć o sobie i swoich potrzebach.

Załatwiaj sprawy drogą online

Internet może ułatwić nam naprawdę wiele rzeczy, wystarczy z niego skorzystać. Na przykład sprawy urzędowe. Wszyscy dobrze wiemy, jak długie potrafią być kolejki do konkretnych „okienek”. Załatwienie nawet prostej sprawy może zająć wiele czasu, ponieważ przed nami będą inni petenci. Na szczęście dziś wiele spraw załatwimy drogą elektroniczną. Wystarczy nam do tego Profil Zaufany, dzięki któremu złożymy dany wniosek czy oświadczenie. Nie musimy wychodzić z domu, stać w kolejkach czy też wydawać pieniędzy na dojazd do urzędu. Co również ważne, e-urząd jest dostępny o każdej godzinie, więc bez problemu zajmiemy się takimi sprawami nawet wieczorem, gdy urzędnicy już dawno będą po godzinach pracy.

Dobrym pomysłem są również zakupy spożywcze online z dostawą do domu. Dzięki nim zaoszczędzimy sporo czasu, ponieważ nie będziemy musieli marnować go na chodzenie po sklepie i szukanie odpowiednich produktów. Zamiast tego kurier dostarczy prosto pod nasze dni pakunek z naszymi zakupami. W dodatku zrobi to o godzinie, którą sami zaznaczymy podczas składania zamówienia. Proste i szybkie rozwiązanie, które pozwala nam znaleźć więcej chwil dla samych siebie.

Zrezygnuj z tego, czego nie potrzebujesz

W naszym grafiku mogą znajdować się również zajęcia, które tak naprawdę są nam kompletnie zbędne. Być może chodzimy na lekcje, których wcale nie lubimy i w gruncie rzeczy nie są nam do niczego potrzebne, ale namówili nas znajomi i nie chcemy z nich rezygnować? Czasem mamy nawyki, które dość mocno nas ograniczają. Pozbycie się ich uwolni nie tylko nas, ale również i nasz grafik. Dzięki temu będziemy mieć więcej czasu na rzeczy, którymi faktycznie warto się zająć.

Zasadniczo dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie swojego kalendarza. Dzięki niemu będziemy zawsze wiedzieć, ile rzeczy zostało nam jeszcze do zrobienia. Być może zauważymy również, na jakie rzeczy poświęcamy zbyt dużo czasu w skali miesiąca. Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy je nieco ograniczyć lub też całkowicie z nich zrezygnować.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.