Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie10 kwietnia 202213:55

Ogrody wertykalne - świetny sposób na dekorację wnętrza

Reklama
Polska:

Ogrody wertykalne to trend, który został zapoczątkowany już wiele lat temu, jednak dopiero w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem w aranżacji wnętrz. Jeżeli wspierasz ekologię, a także poszukujesz ciekawych i nietuzinkowych dekoracji, koniecznie musisz zapoznać się z tym artykułem!

Czym jest ogród wertykalny?

Ogród wertykalny (zwany też żywą ścianą) to - najczęściej pionowa - konstrukcja stanowiąca kolekcję roślin umieszczanych na ścianie zewnętrznej budynku lub wewnątrz mieszkania. Składa się ona z trzech części: metalowej ramy, warstwy PCV oraz warstwy filcu. Zieleń umieszczana jest w postaci sadzonek, nasion lub roślin uprawnych. Najczęściej  jest ona zasadzona w podłożu - bezpośrednio w glebie, w wodzie lub na kamieniach. Zważywszy na fakt, że ściany składają się z żywych roślin, można zainstalować również system nawadniający. Ogród wertykalny można zamontować na dowolnej ścianie, bez ograniczeń co do wielkości.

Ogród wertykalny w domu - korzyści płynące z jego posiadania

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dzięki kwiatom można zmienić wygląd pomieszczenia. To właśnie dlatego świetnym pomysłem na dekorację wnętrz są ogrody wertykalne. Nie tylko sprawiają one, że dom lub mieszkanie stanie się bardziej żywe, ale mogą także przynieść korzyści zdrowotne - począwszy od ogólnej poprawy nastroju i koncentracji, aż po oczyszczenie pomieszczenia z toksyn. Doskonałym wyborem są zatem rośliny filtrujące powietrze, takie jak bluszcz pospolity czy zielistka.

Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania w swoim domu lub mieszkaniu ogrodu wertykalnego jest możliwość zmaksymalizowania pomieszczenia, zwłaszcza jeśli jest naprawdę niewielkie. Można więc cieszyć się obecnością wielu roślin bez konieczności poświęcania miejsca na podłodze, parapecie czy stole.

Ogród wertykalny jest także dobrą formą na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy, gdyż są to dekoracje niewymagające dużego zaangażowania - wymagają niewiele wody oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Odwdzięczą się jednak pięknym wyglądem, nie tylko przez wiele miesięcy, ale również kilku lat.

Do jakiego stylu pasuje ogród wertykalny?

Zastanawiasz się, czy ogród wertykalny to element dekoracyjny, który będzie pasował do Twojego wnętrza? Bez obaw! Jeśli zostanie on umieszczony na ścianie wewnątrz mieszkania lub domu, będzie prezentował się dobrze niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone pomieszczenie.

Stworzenie żywej ściany jest obecnie uważane za nowoczesny, odświeżający i niezwykle przyjazny dla środowiska sposób ożywienia oraz nadania koloru Twojemu domowi. Jest to więc temat, którym warto się zainteresować.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.