Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie20 maja 202422:55

Wakacje last minute. O czym pamiętać przed wyjazdem?

Wakacje last minute. O czym pamiętać przed wyjazdem? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Oferty wakacji last minute co roku cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Wyjazdy tego typu mają przystępne ceny i umożliwiają znalezienie atrakcyjnej wycieczki nawet na kilka dni przed rozpoczęciem urlopu. Dzięki temu pozwalają na spontaniczność i nie wymagają dokonywania rezerwacji z dużym wyprzedzeniem w niepewnych czasach. Jeśli zamierzasz jechać na wakacje last minute, sprawdź, o czym pamiętać, by wyjazd na wczasy był naprawdę udany.

Przygotowanie dokumentów do przekroczenia granicy

W przypadku zagranicznych wyjazdów turyści, którzy korzystają z oferty biura podróży, nie mogą przekroczyć granicy bez okazania ważnego dokumentu tożsamości. W zależności od kierunku może to być dowód osobisty lub paszport. Dowód osobisty uprawnia do przekraczania granicy w strefie Schengen i na terenie Unii Europejskiej, a także w przypadku wyjazdów do Turcji. Wybierając pozostałe kierunki, turyści muszą mieć ważny paszport. wykupienie wycieczki last minute bez przedłużenia ważności paszportu lub jego wyrobienia, jeśli turysta do tej pory go nie posiadał, wiąże się z brakiem możliwości wyjazdu i utratą pieniędzy wpłaconych na wycieczkę. Biuro podróży nie ma bowiem obowiązku ich zwracania, jeżeli podróżny nie wsiadł na pokład samolotu z własnej winy.

Zaplanowanie dojazdu na lotnisko

Oferta wycieczek last minute jest węższa niż oferta first minute. Last minute to wycieczki, których nie udało się sprzedać z wyprzedzeniem, dlatego osoby zainteresowane zakupem wyjazdu na ostatnią chwilę muszą liczyć się z koniecznością dojechania na lotnisko oddalone od swojego miejsca zamieszkania. Na dzień lub dwa przed wyjazdem nie zawsze uda się znaleźć wolne miejsca w pociągu, lub w autobusie, dlatego na lotnisko trzeba dojechać własnym środkiem transportu. Jeśli planuje się podróż samochodem, powinno się jak najszybciej znaleźć parking lotnisko nie ma obowiązku zapewniania wolnych miejsc postojowych dla podróżnych, dlatego turyści muszą zrobić to na własną rękę.

Rezerwacja miejsca parkingowego

W przypadku dojazdu na lotnisko własnym samochodem konieczna jest rezerwacja miejsca postojowego na jednym z okolicznych parkingów. Listę parkingów i wolnych miejsc dla kierowców można znaleźć na portalu takim jak  Parkos . Dzięki niemu turyści przez Internet mogą wybrać parking i dokonać płatności za pozostawienie samochodu pod lotniskiem na określony czas. Koszty zaparkowania auta są przystępne, a w cenie kierowca i jego pasażerowie uzyskują  możliwość skorzystania z transferu lotniskowego. Transfer zabiera ich z parkingu bezpośrednio pod terminal, dlatego nie muszą zamawiać dodatkowo taksówki lub iść na piechotę z ciężkimi walizkami.

Przygotowanie walizek do spakowania

Wyjazdy last minute są spontaniczne, dlatego na przygotowania do odlotu pozostaje niewiele czasu. Aby uniknąć kłopotów z brakiem niezbędnej odzieży, kosmetyków do opalania i innych przedmiotów warto spakować walizki z wyprzedzeniem. Można włożyć do nich część potrzebnych ubrań (np. kostiumy kąpielowe i akcesoria na plażę), a w dzień przed wyjazdem dopakować jedynie brakującą odzież i buty. Dzięki temu uniknie się pakowania w stresie i nerwowej atmosfery związanej z bieganiem po sklepach w celu zakupienia niezbędnych kosmetyków. Dodatkowo warto wcześniej przygotować dokumenty do przekroczenia granicy i wymienić gotówkę na jedną z walut akceptowanych w wielu krajach turystycznych (np. euro lub dolary amerykańskie). Dzięki temu przygotowania do wyjazdu odbędą się w spokoju, a wycieczka przyniesie więcej radości wszystkim uczestnikom.

Autor: Artykuł sponsorowany , redakcj@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.