Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie19 kwietnia 202413:01

Profile okapowe Renoplast: rozwiązanie dla nowoczesnych balkonów i tarasów

Profile okapowe Renoplast: rozwiązanie dla nowoczesnych balkonów i tarasów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Profile okapowe to jeden z obowiązkowych elementów każdego balkonu i tarasu, którego zastosowanie przekłada się na trwałość tych konstrukcji. Wykonane mogą być z różnych materiałów, przy czym na szczególną uwagę zasługują aluminiowe profile okapowe Renoplast. O tym co je wyróżnia, dowiesz się z tego artykułu.

Profile okapowe to jeden z obowiązkowych elementów każdego balkonu i tarasu, którego zastosowanie przekłada się na trwałość tych konstrukcji. Wykonane mogą być z różnych materiałów, przy czym na szczególną uwagę zasługują aluminiowe profile okapowe Renoplast. O tym co je wyróżnia, dowiesz się z tego artykułu. 

Czym są profile okapowe?

Profile okapowe przyjmują postać listew o specjalnie wyprofilowanym kształcie. Montowane na krawędziach płyt tarasowych lub balkonowych, stanowią nie tylko estetyczne wykończenie strefy okapowej, ale przede wszystkim zapewniają ochronę przed niszczącym działaniem wilgoci

Standardowy profil okapowy najczęściej wykonany jest z blachy ocynkowanej, jednak w nowoczesnym budownictwie zastosowanie znajdują coraz częściej jego o wiele odporniejsze na korozje aluminiowe warianty, które w swojej ofercie ma firma Renoplast. Ten producent profili okapowych, oferuje rozwiązania dopasowane do potrzeb współczesnych projektów budowlanych, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i jakościowym. Profile oferowane przez Renoplast gwarantują nie tylko skuteczną ochronę dla tarasów i balkonów, ale również zwiększają ich trwałość i funkcjonalność. Dodatkowo, dzięki swojemu estetycznemu wykonaniu, podnoszą one wartość estetyczną i standardy każdego projektu architektonicznego, w którym znajdą zastosowanie.

Jakie funkcje pełnią profile okapowe?

Profile okapowe pełnią kilka istotnych funkcji w konstrukcji balkonów i tarasów. Przede wszystkim ich montaż na krawędzi płyty balkonowej lub tarasowej zapewnia skuteczne odprowadzanie wody opadowej z jej powierzchni. Dzięki temu profil okapowy wraz z hydroizolacją zapobiega powstawaniu zastoisk wodnych i zaleganiu wilgoci doprowadzającej do uszkodzeń konstrukcji.

Dodatkowo stanowią również element mający znaczący wpływ na estetykę balkonów i tarasów, gwarantując estetyczne wykończenie ich krawędzi. Dlatego tak ważne jest, aby profile okapowe były odpowiednio dobrane do rodzaju konstrukcji oraz wykonane z odpowiednich materiałów. 

Dlaczego warto wybrać aluminiowe profile okapowe Renoplast?

Wybierając aluminiowe profile okapowe Renoplast, decydujesz się na rozwiązanie gwarantujące szereg korzyści. Po pierwsze zapewniają one skuteczną ochronę krawędzi i narożników balkonów oraz tarasów, minimalizując ryzyko uszkodzeń spowodowanych zarówno działaniem warunków atmosferycznych, jak i wilgoci. Możliwe jest to za sprawą ich specjalnie wyprofilowanego kształtu, ułatwiającego prawidłowe przeprowadzenie montażu oraz zapewniającego szczelne połączenie z warstwą hydroizolacyjną konstrukcji. 

Po drugie aluminium, z którego są one wykonane, jest materiałem odpornym na korozję. Dzięki temu gwarantuje trwałe wykończenie strefy okapowej balkonów i tarasów, które będzie zachowywać swoją szczelność przez lata, eliminując tym samym ryzyko przecieków oraz uszkodzeń spowodowanych zalegającą wilgocią. Jednocześnie jest ono lekkie, dzięki temu nie obciąża konstrukcji. 

Dodatkowo profile Renoplast cechują się estetycznym wyglądem, który doskonale komponuje się z różnymi stylami architektonicznymi, dodając elegancji i charakteru konstrukcji zewnętrznej. Dostępne są one również w wielu wariantach do wyboru, ułatwiających dobranie ich do rodzaju posadzki zastosowanej do wykończenia konstrukcji. 

Jakie profile okapowe można znaleźć w ofercie marki Renoplast?

Profile okapowe Renoplast można podzielić na trzy podstawowe rodzaje pod względem ich przystosowania do rodzaju posadzki, za pomocą której wykończona jest konstrukcja balkonu lub tarasu. 

Pierwsze z nich to profile okapowe do posadzek ceramicznych montowanych na zaprawie klejowej. Są one zaprojektowane tak, aby zapewniać nie tylko prawidłowe odprowadzanie wody opadowej, ale także niwelować naprężenia termiczne oraz konstrukcyjne. Do tego ich prawidłowe zamontowanie zapewnia pełną szczelność na styku z płytkami. 

Drugie to profile okapowe przystosowane do montażu w przypadku konstrukcji wykończonych za pomocą zyskujących w Polsce na popularności posadzek wentylowanych uniesionych. Ich zastosowanie zapewnia nie tylko prawidłowe odwodnienie posadzki, ale także podparcie dla płyt posadzkowych układanych na podkładkach. 

Trzeci rodzaj profili Renoplast przeznaczony jest z kolei do posadzek żywicznych. Zaprojektowane zostały one tak, aby gwarantować zarówno estetyczne, jak i w pełni szczelną obróbkę strefy okapowej balkonów i tarasów wykończonych za pomocą tego materiału.

Oprócz tego w ofercie marki Renoplast znaleźć można także profile schodowe, zapewniające skuteczne odprowadzanie wody opadowej z powierzchni schodów. Przeznaczone są one do wykańczania cokolików oraz stopni, na których powierzchni zastosowane zostały klasyczne płytki lub tzw. kamienny dywan.

Wszystkie profile Renoplast, bez względu na przeznaczenie łączy natomiast jedno — odporność na korozje i działanie czynników zewnętrznych oraz wysoka skuteczność pod względem szczelności wykończonych z ich użyciem krawędzi balkonów i tarasów. Przez co doskonale sprawdzają się one w nowoczesnych konstrukcjach architektonicznych. 

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202408:25

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO]

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Blisko sto osób przyszło wczoraj, 24.05., na kolejną zamkową noc, tym razem poświęconą rodzinie von Ratibor. Atrakcją były przejazdy bryczką po parku Zamkowym. Rafał Wochnik z księżną Elżbietą wozili gości blisko do północy.

fot. Jan Ptak
Reklama
Sport24 maja 202409:03

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202415:13

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biuro Prasowe Stadionu Śląskiego
Reklama
Aktualności24 maja 202410:58

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rzecznik Prasowy Komendanta Oddziału SG - Kierownik Zespołu Prasowego Śląski Oddział Straży Granicznej
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.