Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie4 marca 202412:53

Najszybszy kurier ekspresowy – zobacz, ile zapłacisz i kiedy paczka trafi do odbiorcy!

Najszybszy kurier ekspresowy – zobacz, ile zapłacisz i kiedy paczka trafi do odbiorcy! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Kiedy liczy się czas, często jesteśmy gotowi zapłacić więcej – byle tylko przesyłka dotarła do adresata jak najszybciej. W sytuacji, gdy deadline zbliża się wielkimi krokami, musisz pamiętać o jeszcze jednej, równie ważnej kwestii: wybrać sprawdzoną firmę, która wyrobi się w założonym terminie. Gdzie znaleźć takie działalności, a na dodatek zamówić nadanie w bardzo dobrej cenie? Zobaczmy!

Jaka przesyłka jest najszybsza?

Priorytetowa, ekspresowa – nazwy są różne, jednak większość przewoźników umożliwia skorzystanie z usługi, która ma gwarantować dostarczenie naszej paczki zdecydowanie szybciej, niż w standardowym trybie. To dobra opcja dla tych klientów, dla których czas jest na wagę złota.

Czy wybierając przesyłkę ekspresową, musimy się liczyć z dużymi kosztami? Wszystko zależy od rodzaju przesyłki, jej gabarytów, a także odległości, jaką paczka musi pokonać. Ceny są bardzo różne, a zależą także od dodatkowych opcji, jakie możemy dobrać (np. dostawy w weekend), lub od dokładnego zakresu godzinowego, w jakim przesyłka dotrze do adresata.

Parametrów, jakie możesz wybrać, wysyłając przesyłkę ekspresowo, jest bardzo wiele. Jak wybrać te kluczowe? Możesz skorzystać z usługi, która podpowie, jaka opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Możliwość wyboru najlepszego dla Ciebie ekspresowego kuriera znajdziesz na Shipcenter.

Najszybszy kurier krajowy. Sprawdź, jak szybko Twoja paczka dotrze na miejsce!

Jak szybko dostarczona może być przesyłka? Niektóre firmy kurierskie mają w swojej ofercie opcję doręczenia paczki nawet tego samego dnia, jednak jest ona zazwyczaj ograniczona lokalnie – dotyczy tylko sytuacji, w której adresat znajduje się w tym samym mieście lub powiecie, co nadawca.

Jest to jednak opcja, która nie jest dostępna u każdego kuriera. Jednocześnie, ze względu na bardzo szybki czas dostawy, ta opcja kosztuje więcej.

Nie brakuje też ofert na dostarczenie przesyłki następnego dnia, do południa lub nawet wcześniej, do godziny 9:00 rano. To najczęściej podawany czas, gdy wybieramy opcję ekspresowej dostawy. W Polsce popularnymi firmami kurierskimi, które oferują krajowe przesyłki ekspresowe, są DHL Express i UPS Express Saver.

Nadając przesyłkę ekspresową, warto pamiętać o ograniczeniach wagowych. Często decydując się na szybki czas doręczenia, nasza przesyłka nie może przekroczyć wskazanego na stronie firmy kurierskiej limitu – ograniczenie dla dokumentów zazwyczaj wynosi 1 kg, a dla paczek: 31,5 kg.

Przesyłki nietypowe oraz wysyłka za granicę

Usługa ekspresowej dostawy realizowana jest przez niektóre firmy kurierskie również za granicę. Oferują ją m.in. UPS Express Saver, a także FedEx Express. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności upewnić się, czy kraj, do którego planujesz wysłać przesyłkę, na pewno jest obsługiwany przez wybraną przez Ciebie firmę. Tutaj również z pomocą przyjdzie Shipcenter, gdzie wszystkie kluczowe dane są przedstawione w prostej, czytelnej formie.

W przypadku zagranicznych wysyłek czas dostawy ekspresem będzie dłuższy, niż w przypadku wysyłki krajowej, jednak zależy też od możliwości przewoźnika oraz od odległości. Najszybciej mają szansę dotrzeć paczki i listy adresowane do jednego z krajów Unii Europejskiej. Praktyka pokazuje, że kolejny dzień roboczy jest jak najbardziej realny.

Dostawa wydłuża się w przypadku wysyłki na inny kontynent, np. Azji czy Ameryki Południowej. Jednak i tutaj firmy kurierskie starają się zminimalizować czas doręczania paczki do 3-5 dni.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.