Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie4 marca 202412:13

Małe kroki ku zdrowemu stylowi życia. Jak wprowadzić pozytywne nawyki do codziennej rzeczywistości?

Małe kroki ku zdrowemu stylowi życia. Jak wprowadzić pozytywne nawyki do codziennej rzeczywistości? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jak prowadzić zdrowszy tryb życia? Reżim treningowy nie jest wskazany, ale zero ruchu też nie wpływa pozytywnie na samopoczucie. Restrykcyjne diety nie służą zdrowiu, tak samo jak zajadanie się fast foodami. Aby zdrowiej żyć, warto znaleźć złoty środek. Pozytywne nawyki warto wprowadzać małymi krokami, lecz systematycznie. Od czego zacząć? Od zjedzenia zdrowszego śniadania, ograniczenia w korzystaniu z ekranów albo od podarowania sobie dodatkowej godziny snu na dobę.

Regularnie się ruszaj i nie zapominaj o regeneracji

Zacznij od stopniowego zwiększania ruchu w tygodniowym planie. Zamiast windy, wybierz wejście po schodach. Idź kilka razy w tygodniu na półgodzinny spacer. Nie lubisz intensywnego treningu? Spróbuj pilates, który nie jest dynamiczny, ale angażuje całe ciało. Każdy może znaleźć dla siebie aktywność – basen, nornic walking, rower, joga – jest mnóstwo aktywności, które angażują ciało w pozytywny sposób. Nie zapominaj o regeneracji. Jest tak samo ważna jak trening. Zerknij też na 10 zasad zdrowego stylu życia.

Stopniowo zmieniaj dietę na zdrowszą

W internecie są dostępne portale ze zdrowymi dietami i darmowe plany żywieniowe. Czasem jednak trudno się zmobilizować, aby trzymać się ściśle ustalonego jadłospisu. Jako pierwszy, bardzo ważny krok wyeliminuj lub chociaż ogranicz spożywanie cukru i słodyczy. Wybierz słodki owoc zamiast czekolady. Jedz więcej warzyw, w tym warzyw strączkowych. Zamiast bułki pszennej, sięgnij po pełnoziarnistą. Wybieraj chude mleko i nabiał. Zamiast słonych przekąsek zafunduj sobie paczkę dobrych orzechów. Zwracaj uwagę na zawartość gotowych produktów. Im prostszy i naturalny skład, tym lepiej.

cytryna

Rozważ przyjmowanie suplementów diety

Witaminy na wzrok, codzienna dawka witaminy C, potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu kwasy omega – czasem może brakować jakiegoś składnika diety w organizmie. By lepiej zadbać o Twoje zdrowie, można rozważyć przyjmowanie witamin i suplementów. Na przykład witamina D jest rekomendowana do codziennego suplementowania - każdy Polak powinien przyjmować ją codziennie, a nie każdy o tym wie.

Wysypiaj się lepiej

Ekrany smart fonów emitują niebieskie światło, które zaburza wydzielanie melatoniny odpowiedzialnej za rytm snu i czuwania. Przestań patrzeć na ekrany co najmniej dwie godziny przed pójściem spać. Zła jakość snu wpływa na zdrowie bardzo szybko. Obniża odporność, zaburza gospodarkę hormonalną, zwiększa ryzyko otyłości. Czasem najlepsze, co możesz zrobić, to pójść spać o 21.00-22.00. Podaruj sobie tę jedną-dwie godziny snu dziennie. Wysypianie się to podstawa zdrowego stylu życia.

Przebywaj częściej w otoczeniu natury

Jako sobotnią rozrywkę wybierasz zakupy w galerii handlowej? Wybierz się zamiast tego na wycieczkę za miasto. Przebywanie wśród natury wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne, które jest integralną częścią samopoczucia organizmu. Dbaj też o balans między pracą a życiem prywatnym, częściej rozmawiaj z bliskimi, ogranicz alkohol i zrezygnuj z papierosów – to tyle i aż tyle, by styl życia stawał się stopniowo zdrowszy.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202410:12

Mężczyzna z rozbitą głową na chodniku przy Bosackiej

Mężczyzna z rozbitą głową na chodniku przy Bosackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202410:21

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.