Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie27 lutego 202422:19

Automatyzacja pakowania usprawnia prace firm

Automatyzacja pakowania usprawnia prace firm - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Pakowanie towarów to niezwykle istotny etap w procesie ich magazynowania oraz dystrybucji. Można je przeprowadzić ręcznie, ale zajmuje to dużo czasu i wymaga znacznego wysiłku. Dlatego niezbędnym rozwiązaniem, które ogromnie usprawnia prace firm, jest automatyzacja pakowania, przeprowadzana przy zastosowaniu przeznaczonych do tego urządzeń.

Pakowanie ręczne jest czasochłonne oraz wymagające dużych nakładów pracy fizycznej, okazuje się zatem metodą niewydajną, szczególnie w sytuacji, gdy zapakować trzeba znaczne ilości towarów. Proces ten ogromnie przyspiesza i ułatwia automatyzacja pakowania. Co kryje się pod tym terminem? Otóż, jest to nowoczesne rozwiązanie, które polega po prostu na pakowaniu produktów przez specjalnie w tym celu zaprojektowane maszyny, czyli pakowarki. Więcej na ich temat dowiedzieć się można pod adresem: Pakowarka.pl.

Automatyzacja pakowania - usprawnienie pracy

Pakowarki mogą umieszczać towary w kartonach, workach, skrzynkach, koszach czy innych pojemnikach o zróżnicowanych kształtach. Co ważne, automatyzacja dotyczy pakowania produktów z różnych branż: spożywczej, kosmetycznej oraz wielu innych. Wszystkie maszyny do automatycznego pakowania przystosowane zostały do sprawnej oraz bezpiecznej pracy, która znacznie ułatwia proces produkcyjny i dystrybucyjny.

Przypatrując się tematowi nieco bliżej, warto zauważyć, że automatyzacja pakowania ma liczne zalety. Zaliczają się do nich:

1) Przyspieszenie procesu pakowania.

2) Minimalizacja błędów - maszyny pracują bardzo dokładnie i precyzyjnie.

3) Podwyższenie jakości opakowań.

4) Oszczędzanie materiału - pakowarki gospodarują nim lepiej niż ludzie.

5) Powtarzalność zgrzewu.

Automatyzacja pakowanie przy zastosowaniu pakowarek sprawia zatem, że praca przebiega nie tylko szybciej i wydajniej, ale też prowadzi do podwyższenia jakości oraz generuje oszczędności.

Warto w tym miejscu zauważyć, że automatyzacja pakowania oznacza odciążenie pracowników – ręczne pakowanie jest szkodliwe dla kręgosłupa. Zwiększa się również poziom bezpieczeństwa osób zatrudnionych w magazynie, ponieważ zastosowanie pakowarek zmniejsza liczbę wypadków.

Automatyzacja pakowania - przykład

Skuteczność automatyzacji pakowania doskonale widać na przykładzie paletyzacji. Do jej przyspieszenia lub pełnego zautomatyzowania wykorzystywane są specjalne pakowarki, czyli owijarki do palet.

Maszyna ta, nazywana również owijarką stretch, jest wyspecjalizowanym urządzeniem, jakie umożliwia szybkie i dokładne zabezpieczenie towaru przeznaczonego do magazynowania bądź transportu. Co bardzo istotne i warte podkreślenia, owijarki osiągają znakomitą oszczędność zużycia folii do pakowania. Standardowa owijarka za każdym razem wyda precyzyjnie taką ilość folii, która jest wymagana do zabezpieczenia danej palety, urządzenie nie marnuje więc materiału. Dostępne są również owijarki ze wstępnym rozciągiem folii (tzw. prestretch), które dodatkowo obniżają zużycie folii na każdą paletę o minimum 40 proc. w przypadku głowicy jednosilnikowej, i aż do 70 proc. w przypadku głowicy dwusilnikowej. Pakowarki tego typu wyposażone są przy tym w czujniki, które automatycznie wykrywają górną warstwę palety. W sprzedaży dostępne są zarówno modele automatyczne, jak i półautomatyczne, a jedną z ich najważniejszych zalet stanowi fakt, że mogą pracować nawet przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, pakując więcej towarów niż człowiek. To z kolei pozytywnie przekłada się na funkcjonowanie całej firmy, podnosząc wydajność, a wraz z nią zyski. 

Wszystko to sprawia, że automatyzacja pakowania jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.