Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie26 lutego 202413:42

Asertywność w związku

Asertywność w związku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Asertywność to umiejętność wyrażania swoich potrzeb i uczuć w sposób otwarty, szczery i respektujący potrzeby innych. W związku partnerskim asertywność jest kluczowa dla budowania zdrowej i satysfakcjonującej relacji. Jak być asertywnych wobec partnera? Poznaj najważniejsze wskazówki.

Dlaczego asertywność jest ważna w związku?

Związek powinien opierać się nie tylko na miłości, ale również szacunku wobec siebie. Aby zbudować zdrową, satysfakcjonującą relację, należy nauczyć się bycia asertywnym. Umiejętność wyrażania własnych potrzeb, słuchania i empatii wobec partnera, określaniu zdrowych granic osobistych, rozwiązywaniu konfliktów oraz szacunkowi i współpracy, pozwala na zbudowanie harmonijnego i szczęśliwego związku. Dlaczego asertywność jest taka ważna?

 1. Pozwala na wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań. Będąc asertywny, potrafisz komunikować swoje potrzeby i oczekiwania w sposób jasny i zrozumiały dla partnera.
 2. Pomaga budować zdrowe granice. Asertywność uczy stawiania zdrowych granic i mówienia „nie”, gdy jest to konieczne.
 3. Zwiększa poczucie własnej wartości. Dzięki asertywności budujesz pewność siebie i poczucie własnej wartości.
 4. Poprawia komunikacji. Asertywność uczy komunikowania się w sposób szanujący i empatyczny, co z kolei zmniejsza liczbę nieporozumień w związku.
 5. Pozwala rozwiązywać konflikty. Asertywność pomaga w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów i problemów w związku. Umiejętność wyrażania swoich uczuć i potrzeb w sposób otwarty oraz umiejętność słuchania i zrozumienia partnera, pozwala na znalezienie kompromisów i rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron.

Profesjonalną ofertę szkoleń z asertywności znajdziesz na stronie: https://szkolameskiegostylu.pl/oferta/szkolenia/szkolenie-z-asertywnosci/

Jak budować asertywność w związku?

Umiejętność wyrażania własnych potrzeb i uczuć w sposób szanujący zarówno siebie, jak i partnera, pozwala na budowanie głębszej więzi emocjonalnej i zrozumienia. Jak budować asertywność związku? Oto praktyczne porady:

 1. Naucz się rozpoznawać swoje potrzeby i uczucia. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne w związku i jakie są twoje potrzeby.
 2. Komunikuj swoje potrzeby w sposób jasny i zrozumiały. Naucz się wyrażać swoje potrzeby i uczucia w sposób jasny, zwięzły i pozbawiony obwiniania. Trenuj asertywną komunikację w codziennych sytuacjach.
 3. Naucz się stawiania granic i mówienia „nie”. Określ swoje granice i naucz się je komunikować partnerowi. Mów „nie”, gdy czegoś nie chcesz lub nie możesz zrobić, bez poczucia winy.
 4. Bądź empatyczny i szanuj partnera. Słuchaj swojego partnera i staraj się zrozumieć jego potrzeby czy jego punkt widzenia. Nie przerywaj i nie oceniaj. Staraj się wczuć w sytuację partnera i dostrzec jego potrzeby. Szukaj kompromisów i rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron.
 5. Rozwijaj umiejętności rozwiązywania konfliktów. Asertywność w związku to również umiejętność konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Nauczcie się wyrażać swoje potrzeby i rozważać punkt widzenia partnera, szukając kompromisów i rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla obu stron.
 6. Stosuj techniki asertywne. Istnieje wiele technik asertywnej komunikacji, które możesz wykorzystać w relacji z partnerem. Znajdziesz je m.in. w kursach czy kupując szkolenie z asertywności.

Autor: artykuł sponsorowany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.