Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie31 października 202317:52

Kalkulatory leasingowe w praktyce – jak dokładnie obliczyć ratę i koszty?

Kalkulatory leasingowe w praktyce – jak dokładnie obliczyć ratę i koszty? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Trudno o bardziej przejrzysty i szybszy sposób weryfikacji kosztów leasingu, niż internetowy kalkulator leasingowy. Z pomocą tego narzędzia dosłownie w kilkanaście sekund sprawdzisz opłaty wynikające z umowy leasingowej – co więcej, zrobisz to bez żadnych zobowiązań. Zastanawiasz się, w jaki sposób obliczyć koszty leasingu dla swojej firmy, korzystając z takiego kalkulatora? Najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym artykule. Czytaj dalej!

Czym jest kalkulator leasingowy i jak działa?

Nie wiesz, w jaki sposób działa kalkulator leasingowy i czy przypadkiem jego obsługa nie jest zbyt skomplikowana? Wielu początkujących przedsiębiorców zadaje sobie te i podobne pytania – szczególnie w sytuacji, gdy nigdy wcześniej nie korzystali z usług leasingowych. Nie przejmuj się, jeśli Ty także należysz do tego grona. Za chwilę przekonasz się, że jest to rozwiązanie intuicyjne, szybkie i może z niego skorzystać każdy zainteresowany. Kalkulator leasingu to bardzo wygodne narzędzie internetowe, które za pomocą kilku kliknięć pozwoli Ci sprawdzić koszty związane z zawarciem umowy leasingowej, np. na używany samochód. Po wpisaniu niezbędnych danych (bez obaw – zaufane kalkulatory leasingowe wymagają jedynie kilku podstawowych informacji) system wygeneruje odpowiedź w formie precyzyjnych obliczeń. Znajdziesz w nich m.in. wysokość raty leasingowej, a także pozostałe koszty wynikające z danej umowy. Finalnie możesz pobrać taką spersonalizowaną kalkulację leasingu w formacie PDF bezpośrednio na swój komputer. Jak się zapewne domyślasz, kalkulator leasingu działa jak swoisty "doradca" – porównuje koszty leasingu u różnych podmiotów i pokazuje Ci najkorzystniejsze opcje. Mając przed sobą przejrzyście opisane oferty leasingu kilkunastu różnych firm, możesz podjąć przemyślaną decyzję w zaciszu domowego gabinetu. Bez pośpiechu i bez presji.

Kalkulator leasingu samochodu – obliczenie raty i pozostałych kosztów w kilku szybkich krokach

Korzystanie z narzędzi typu leasing kalkulator jest banalnie łatwe i nie powinno sprawić nikomu najmniejszych problemów. Podstawą jest podanie konkretnych danych dotyczących swojej firmy, rodzaju leasingowanego pojazdu, a także warunków brzegowych umowy (czyli dane leasingu).

Spójrzmy, jak to wygląda na przykładzie kalkulatora leasingu dostępnego na stronie internetowej firmy FI Finance Polska – specjalistów z zakresu doradztwa leasingowego skierowanego do polskich przedsiębiorstw, start-up'ów i osób fizycznych:

Krok 1. Określenie rodzaju leasingu

● Leasing samochodów osobowych, dostawczych, autobusów (m.in. leasing z wykupem, leasing operacyjny, ze stopą stałą itd.).

● Leasing pojazdów ciężarowych, naczep i ciągników siodłowych (m.in. leasing samochodów ciężarowych w EUR).

● Leasing maszyn i urządzeń (m.in. leasing fotowoltaiki).

Krok 2. Dane klienta

● NIP firmy – pole opcjonalne (istnieje możliwość zaciągnięcia danych z Głównego Urzędu Statystycznego).

● Nazwa firmy (to pole jest opcjonalne).

Krok 3. Dane pojazdu

● Rodzaj pojazdu.

● Rok produkcji pojazdu.

● Cena pojazdu wyrażona w kwocie netto (PLN)

Krok 4. Dane leasingu

● Okres umowy w miesiącach.

● Wysokość opłaty wstępnej (wyrażona w procentach lub w złotówkach).

● Wartość końcowa (wyrażona w procentach lub złotówkach).

I to wszystko! Wypełnienie całego formularza zajmie Ci około minuty. Po chwili oczekiwania otrzymasz informacje o kosztach umowy i zdecydujesz, jakie oferta jest dla Ciebie najlepsza. 

Co ważne, pobrany plik w formacie PDF wygenerowany przez kalkulator leasingowy Fi Finance Polska jest wiążący przez 7 dni od daty pobrania. To oznacza, że możesz skontaktować się z firmą i skorzystać z tej kalkulacji podczas wybierania spersonalizowanej oferty.

Jakie warianty umowy leasingu możesz sprawdzić, korzystając z zaufanego kalkulatora?

Firmy zajmujące się kompleksowym doradztwem leasingowym oferują możliwość sprawdzenia kilku różnych rodzajów umowy. Wbrew niektórym opiniom, z kalkulatora leasingu mogą skorzystać także osoby prywatne, które chcą wyliczyć raty np. za używane auto przeznaczone na własny użytek. Leasing dedykowany jest jednak głównie firmom – mniejszym i większym przedsiębiorstwom, także tym początkującym (np. leasing dla start-up'ów). Jeśli więc Twoja firma dopiero rozpoczyna działalność, nic nie stoi na przeszkodzie, byś skorzystał/a z kalkulatora rat leasingowych. W ten sposób szybko dobierzesz ofertę dopasowaną do własnych potrzeb.

Klienci mogą wybierać spośród ofert leasingowych w złotówkach i euro, ze stałym oprocentowaniem, na konkretny rodzaj pojazdu lub maszyn, leasingów z wykupem, bez działalności gospodarczej itd. Kalkulator leasingu to wszechstronne narzędzie, z którego zdecydowanie warto skorzystać pod podjęciem ostatecznej decyzji.

Doradztwo leasingowe u zaufanych specjalistów – wybierz usługi leasingowe FI Finance

Wybierając profesjonalny kalkulator rat leasingowych – np. ten dostępny na stronie leasingfi.pl – możesz liczyć na uzyskanie umowy na optymalnych dla Ciebie warunkach, z niskim wkładem własnym oraz z korzystnymi stawkami ubezpieczenia. Artykuł powstał we współpracy z Pawłem Makarewiczem z firmy FI Finance Polska – specjalistów w zakresie umów leasingowych dla firm oraz osób prywatnych. Gorąco zachęcamy do sprawdzenia ich oferty!

Przeczytaj także: Czy kalkulator leasingowy jest wiarygodny? Jak z niego korzystać?

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.