Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 października 202322:46

Jak czyścić biżuterię z mosiądzu?

Jak czyścić biżuterię z mosiądzu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Biżuteria z mosiądzu prezentuje się przepięknie, ale niestety po pewnym czasie może tracić swój blask, za co odpowiedzialne są naturalne i zewnętrzne czynniki. Jak ją wobec tego czyścić?

Sól i ocet - nieocenione składniki nie tylko w kuchni

Biżuteria z mosiądzu cieszy się ogromną popularnością, bo to wspaniała ozdoba do wielu kreacji. Ma niewątpliwie wiele zalet, co potwierdzą osoby, które ją posiadają w swoim zestawie. Przyznają też, że występują tu wady, i to dość poważne, jeśli weźmiemy pod uwagę skalę jej zniszczenia. Na szczęście można ją skutecznie czyścić, o czym napiszemy w kolejnych fragmentach tekstu. Co równie ważne, da się to zrobić za sprawą naturalnych metod! Jeśli więc nie prezentuje się ona tak jak wcześniej, a jej powierzchnie pokrywa patyna, czas zacząć działać. 

Jednym z najlepszych sposobów jest czyszczenie biżuterii z mosiądzu przy pomocy octu i soli. Wystarczy przygotować roztwór z 1/2 szklanki octu i 2 łyżek soli. W tak przygotowanym roztworze należy zanurzyć biżuterię na około 10-15 minut. Po tym czasie wystarczy delikatnie pocierać biżuterię gąbką lub miękką szczoteczką, by usunąć zabrudzenia - osad i patynę. Na sam koniec spłuczmy biżuterię wodą i osuszmy ją miękką szmatką. 

Pasta do zębów potrafi zdziałać cuda

Innym świetnym sposobem na dokładnie oczyszczenie biżuterii z mosiądzu jest użycie pasty do mycia zębów. Tutaj też, jak w poprzednim przykładzie, jest to bardzo łatwe i nie trzeba wykonywać żadnych przygotowań czy korzystać z profesjonalnego sprzętu. Wystarczy użyć pasty, którą mamy w domu i nanieść ją na miękką szczoteczkę. Delikatnie pocierajmy nią biżuterię, róbmy to kilka minut, aż do czasu, gdy patyna zniknie. Jak to się uda, spłuczmy ją pod bieżącą wodą, a następnie osuszmy miękką szmatką. Kilka minut, a biżuteria stanie się jak nowa, zachwycając swoim blaskiem. Jak widzimy, pasta do mycia zębów służy nie tylko do tej czynności, bo jej zastosowanie jest dużo szersze, o czym może się przekonać każdy posiadacz biżuterii z mosiądzu!

A może płyn do mycia naczyń? To również dobra opcja

Jeszcze następnym i niezwykle skutecznym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń. Ta metoda jest zwłaszcza polecana wtedy, gdy biżuteria jest delikatnie zabrudzona i chcemy ją szybko odświeżyć. Na początek trzeba rozcieńczyć płyn do mycia naczyń w letniej wodzie, by zanurzyć w niej biżuterię. Zostawmy ją tam na kilka minut. Przez ten czas zabrudzenia trochę zmiękną, dzięki czemu je usuniemy, delikatnie pocierając biżuterię miękką gąbką. Na sam koniec to co w każdym przypadku - spłuczmy ją pod bieżącą wodę i osuszmy.

Jak widzimy, do czyszczenia biżuterii wykonanej z mosiądzu wystarczy to, co mamy w domu, zawsze pod ręką. Tak podstawowe produkty jak ocet, sól, płyn do mycia zębów czy płyn do mycia naczyń wystarczą, by nadać całkiem nowy blask biżuterii. Jak więc tylko pojawi się na niej patyna, nie ma co zwlekać tylko sięgnąć po jeden z tych środków. Jeśli szukasz wyjątkowej biżuterii z mosiądzu, zapraszamy do sklepu Bonore

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.