Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie3 października 202320:55

Oświetlenie główne w salonie - na jakie lampy postawić?

Oświetlenie główne w salonie - na jakie lampy postawić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jak urządzić oświetlenie w salonie? Odpowiednie rozlokowanie lamp w salonie przyczyni się do jego większej funkcjonalności. Pełni on bowiem wiele różnych ról - jest miejscem do relaksu i spotkań z bliskimi, często służy także do jedzenia czy pracy. Jak więc zaplanować oświetlenie w salonie, aby jednocześnie zachować estetykę i praktyczność? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki.

Jak rozmieścić oświetlenie górne w salonie?

Oświetlenie główne w salonie powinno przede wszystkim być funkcjonalne. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest umieszczenie lampy sufitowej centralnie na suficie lub równomierne rozmieszczenie punktowych źródeł światła, takich jak halogeny w sufitach podwieszanych. Jeśli chodzi o umieszczenie halogenów w salonie, to w przypadku prostokątnego lub kwadratowego salonu można to zrobić stosunkowo łatwo, rozmieszczając je równomiernie i utrzymując jednolite odległości między nimi. W przypadku salonów o nietypowym kształcie, gdzie istnieją zakamarki, które również trzeba oświetlić, warto umieścić halogeny tak, aby zapewnić optymalne oświetlenie każdego zakątka.

Jak skutecznie oświetlić przestrzeń nad stołem w salonie?

Stół jadalniany to często obecny element wyposażenia salonu, który odgrywają istotną rolę w życiu domowym. Zapewnienie właściwego oświetlenia nad nim jest kluczowe, aby umożliwić komfortowe korzystanie z przestrzeni jadalnej. Skoncentrowane oświetlenie nad stołem nie tylko ułatwia spożywanie posiłków, ale także tworzy przyjemną atmosferę podczas rodzinnych obiadów czy kolacji.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zawieszenie lampy sufitowej na stosunkowo niskim poziomie. Można ją znaleźć na stronie lampywmagazynie.pl. Taka konfiguracja pozwala na skierowanie światła bezpośrednio na powierzchnię stołu, eliminując zbędne cienie i zapewniając równomierne oświetlenie całej powierzchni stołu. To sprawia, że posiłki są bardziej komfortowe, a sam stół staje się centrum uwagi w trakcie spotkań.

Jeśli planujesz takie rozmieszczenie lampy nad stołem, warto wziąć pod uwagę tę kwestię już na etapie remontu lub aranżacji wnętrza. Konieczne jest dokładne zaplanowanie lokalizacji lampy na suficie, uwzględniając precyzyjne wymiary stołu oraz jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Prawidłowe umieszczenie lampy sufitowej nad stołem jadalnianym pozwala nie tylko na praktyczne wykorzystanie przestrzeni, ale także dodaje estetyczny akcent, podkreślając wagę tego miejsca w salonie. To właśnie z tego powodu staranna koncepcja oświetlenia stołu jadalnianego może znacząco wpłynąć na funkcjonalność i wygląd całego pomieszczenia.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.