Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 września 202314:56

Czas na zakup mieszkania - oto kilka kwestii, które warto rozważyć!

Czas na zakup mieszkania - oto kilka kwestii, które warto rozważyć! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Czy właśnie przyszedł ten dzień, w którym decydujemy się na zakup własnej nieruchomości? Jeśli tak, to z pewnością narasta w nas ekscytacja, radość, a poniekąd także i zdenerwowanie. Nie oszukujmy się - mieszkań nie kupujemy na co dzień, więc nasza wiedza z tego zakresu może być mocno ograniczona. Jednak kiedyś musimy zrobić ten pierwszy krok i zainwestować w nieruchomość, która pozostanie z nami przez kolejne lata lub nawet do końca życia. Poznajmy więc kilka kwestii, które warto rozważyć, zanim ulokujemy nasz kapitał na dynamicznie zmieniającym się rynku nieruchomości?

O jakie aspekty formalne warto zadbać, zanim zaczniemy poszukiwania?

Co druga osoba, proces związany z zakupem nieruchomości, rozpoczyna od poszukiwań idealnego mieszkania. Każdy z nas ma w głowie wizję, która ma zrealizować się już w przeciągu kilku dni, tygodni lub nawet i miesięcy. Okazuje się jednak, że nie tędy droga. Zanim zaczniemy poszukiwania, warto zadbać o kwestie czysto formalne, co pomoże nam uniknąć rozczarowania podczas późniejszych etapów całego procesu. Najważniejsze staje się określenie własnych możliwości finansowych. Oczywiście, nikt z nas nie dysponuje pełną kwotą, którą trzeba zapłacić za mieszkanie - fakt, czasem zdarzają się wyjątki od tej reguły. Niemniej jednak większość z nas będzie musiała skorzystać z pomocy instytucji finansowej. Kredyty hipoteczne rządzą się swoimi prawami, a co więcej, ich udzielenie wymaga wniesienia wkładu własnego. Obecnie wynosi on aż 20% od całkowitej ceny nieruchomości. Osoba wnioskująca o kredyt musi posiadać także wymaganą przez bank zdolność finansową. W przeciwnym wypadku, nasz wniosek zostanie odrzucony. Warto się więc upewnić, że bank jest skłonny udzielić nam wsparcia finansowego i że opiewa ono na dokładnie taką kwotę, o jaką wnioskujemy. W przeciwnym wypadku, zderzenie z rzeczywistością może być wyjątkowo bolesne.

Od kogo kupić pierwsza nieruchomość? 

Kolejną kwestią, którą warto rozważyć jeszcze przed poszukiwaniami, jest fakt osoby/instytucji, od której zdecydujemy się tę nieruchomość zakupić. Jedną z nich jest oczywiście deweloper. Posiada on szeroką bazę ofert jak np. https://www.forestclub.com.pl/oferta/, a także cenne doświadczenie na rynku nieruchomości. To właśnie na tej podstawie wyselekcjonuje on szereg nieruchomości, które będą w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli z kolei decydujemy się na zakup nieruchomości od osoby prywatnej, wówczas musimy liczyć się z poszukiwaniami na własną rękę. Co więcej, jest to także dość ryzykowne, gdyż prywatni właściciele mają tendencję do sztucznego zawyżania ceny, a także sprytnego maskowania mankamentów. Do zakupu nieruchomości od osoby prywatnej musimy się więc dobrze przygotować, szczególnie pod względem merytorycznym. Pamiętajmy o tym, by nie dać się oszukać.

Pośpiech jest złym doradcą, dajmy sobie czas!

Często może zdarzyć się tak, że nawet po miesiącu poszukiwań, czy rzetelnej współpracy z deweloperem, nie uda się nam znaleźć dokładnie takiego mieszkania, na jakim nam najbardziej zależy. W tym wypadku nie musimy wcale iść na kompromis! Możemy dać sobie znacznie więcej czasu pamiętając, że pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Dajmy sobie czas, gdyż nowe oferty mieszkaniowe pojawiają się praktycznie każdego dnia. Zakup mieszkania to ogromna inwestycja na przyszłość, nie pozwólmy więc, by decyzję tą podjęły za nas emocje, a nie zdrowy rozsądek. Rynek nieruchomości zmienia się wyjątkowo dynamicznie - postarajmy się więc zrobić wszystko, by za tymi zmianami nadążyć.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.