Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie30 czerwca 202315:11

Jak zadbać o swoją prywatność we współczesnym świecie?

Jak zadbać o swoją prywatność we współczesnym świecie? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Prywatność jest niezwykle ważnym pojęciem, zwłaszcza współcześnie, a więc w społeczeństwie skoncentrowanym na wiedzy. W jaki sposób zadbać o swoją prywatność? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Tryb incognito w telefonie

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie informacje osobiste są cenniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dbanie o swoją prywatność jest niezwykle istotne. Wielu z nas traktuje telefony komórkowe jako nieodłączną część życia, dlatego warto poznać narzędzia, które mogą nam pomóc w zachowaniu prywatności. Jednym z nich jest tryb incognito, dostępny na większości współczesnych telefonów. To funkcja, która pozwala użytkownikom na przeglądanie internetu bez zapisywania danych przeglądanych stron, historii przeglądania, plików cookie i innych śladów cyfrowych. Tryb działa na zasadzie tymczasowej sesji przeglądarki, która po zamknięciu zostaje całkowicie usunięta. W ten sposób możemy przeglądać internet anonimowo, bez obawy o ślady, które mogą być wykorzystane w celach reklamowych lub do kontrolowania naszej aktywności. 

Aby korzystać z trybu incognito, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową na swoim telefonie i wybrać odpowiednią opcję w menu. Zazwyczaj znajduje się ona w prawym górnym rogu ekranu. Po uruchomieniu trybu przeglądarka działa w specjalnym, odizolowanym środowisku, gdzie nie są przechowywane żadne dane dotyczące naszej aktywności.

Jak jeszcze chronić swoją prywatność?

Dobrze pamiętać o tym, że tryb incognito nie jest wszechpotężnym narzędziem do ochrony prywatności. Oczywiście chroni naszą aktywność przed innymi użytkownikami urządzenia, jednak nie zapewnia pełnej anonimowości. Dostawca usług internetowych oraz strony internetowe, które odwiedzamy, wciąż mogą zbierać pewne informacje o naszej aktywności. Dlatego warto zastosować kilka dodatkowych środków w celu zwiększenia ochrony swojej prywatności. Po pierwsze, warto korzystać z wirtualnej sieci prywatnej (VPN), która maskuje adres IP i szyfruje połączenia internetowe. W ten sposób utrudniamy podsłuchiwanie naszej aktywności przez osoby trzecie. Dodatkowo warto być świadomym uprawnień, które przyznajemy aplikacjom na swoim telefonie. Często aplikacje proszą o dostęp do różnych danych, takich jak kontakty, lokalizacja czy zdjęcia. Przed udzieleniem takich uprawnień warto zastanowić się, czy jest to naprawdę konieczne i czy możemy zaufać danej aplikacji. Cyberbezpieczeństwo jest ważne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorstw. Pracując w konkretnej firmie, należy więc chronić także informacje na jej temat, dbając o unikanie rozpowszechniania wiedzy firmowej oraz wylogowując się z urządzeń i stosując silne zabezpieczenia. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.