Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie22 czerwca 202320:57

Ile kosztuje alpinistyczna wycinka drzew?

Ile kosztuje alpinistyczna wycinka drzew? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Wycinka drzew, czy to w całości, czy też w zakresie pojedynczych konarów bądź gałęzi, może wymagać pracy na wysokości. Przeprowadza się ją zwykle z wykorzystaniem metody alpinistycznej. W poniższym tekście wyjaśniamy, dlaczego tak jest oraz przede wszystkim – od czego zależy koszt przeprowadzenia takiego zabiegu.

Na czym polega alpinistyczna wycinka drzew?

Prace na wysokości można wykonywać na kilka sposobów. Czasami korzysta się z rusztowań, innym razem z wysięgników. Jednak to metoda alpinistyczna jest najszybsza i jako jedyna pozwala na komfortowe wykonywanie prac precyzyjnych.

Metoda alpinistyczna polega na wykonywaniu wycinki drzew przez specjalistów wspinających się na wysokość poprzez wykorzystanie siły własnych mięśni oraz odpowiedniego sprzętu wspinaczkowego. Niezbędny jest też rzecz jasna sprzęt zabezpieczający, w postaci między innymi kasku oraz lin.

Specyfika zlecenia a koszty

Technikę alpinistyczną wykorzystuje się do przeprowadzania rozmaitych zabiegów. Korzystają z niej firmy przeprowadzające czyszczenie elewacji lub okien na wysokości, a także zespoły montażowe zajmujące się wymianą billboardów reklamowych.

Jednak w tym artykule skupiamy się na zastosowaniu metody alpinistycznej przy wycince drzew. Warto przy tym zauważyć, że również w tej kategorii zlecenia znacząco się między sobą różnią. Natomiast ich specyfika w znacznym stopniu wpływa na ostateczne koszty. Im bardziej wymagająca wspinaczka, tym więcej czasu i wysiłku trzeba jej poświęcić, co przekłada się na cenę usługi.

Jak podaje specjalisty z branży Dębowy Patrol wyższe są też ceny wycinek tzw. drzew niebezpiecznych, jeśli oznacza to też większe zagrożenie dla wykonawcy usługi. Kolejne czynniki mające znaczenie dla wyceny usługi to między innymi: lokalizacja drzewa, jego położenie, zakres wycinki.

Koszt profesjonalnej usługi

Obecnie na rynku działa wiele firm, które posiadają w ofercie wycinkę drzew. Jednak przynajmniej część z nich trudno nazwać profesjonalnymi. Warto poszukać fachowców, którzy przeprowadzą zabieg sprawnie, zapewniając zadowalające rezultaty, a to wszystko w krótkim czasie i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Oczywiście usługi profesjonalistów kosztują nieco więcej, jednak są warte swojej ceny. Zawarte są w niej bowiem:

  • wykonanie usługi przez kompetentnego arborystę z szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem,
  • zastosowanie sprzętu najwyższej jakości,
  • kompleksowe wykonanie usługi, wraz z posprzątaniem po zakończeniu zabiegu,
  • realizacja usługi na podstawie szczegółowo opisującej jej umowy.

Szybka wycena zdalna

Wiele osób i podmiotów komercyjnych bądź publicznych zwleka z wycinką drzew w obawie o wysoki koszt. Często wynika to z zupełnej nieznajomości branży i całkowitej niewiedzy w zakresie tego, ile może kosztować realizacja danego projektu. Wycena wydaje się skomplikowaną i czasochłonną procedurą, jednak wcale nie musi tak być.

Warto skontaktować się firmą oferującą wycenę zdalną. Pomoże to odpowiedzieć sobie na pytanie o możliwości w kwestii wycinki drzew. Dobry wykonawca prosi jedynie o zdjęcie drzewa i okolicy, a następnie na tej podstawie w ciągu nawet kilkunastu minut dokonuje wyceny. To niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie warto czekać z wykonaniem niezbędnego zabiegu.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie, ile kosztuje alpinistyczna wycinka drzew, nie jest prosta. Ze względu na wpływ wielu czynników, nie sposób wskazać konkretną kwotę. Możliwe jest jednak uzyskanie szybkiej wyceny zdalnej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.