Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie22 czerwca 202320:45

Implanty stomatologiczne - odpowiedź na piękne zęby

Implanty stomatologiczne - odpowiedź na piękne zęby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Utrata nawet jednego zęba często jest powodem przesuwania się zębów sąsiednich i przeciwstawnych, a brak wczesnego leczenia może doprowadzić do zaburzenia zgryzu, zapadnięcia warg i nawet deformacji twarzy. Jedną z metod odbudowy uzębienia jest wszczepienie implantu zębowego, czyli najczęściej tytanowej śruby, która w połączeniu z koroną protetyczną zastępuje naturalny ząb. Dzięki implantom można nie tylko uzupełniać pojedyncze ubytki zębowe, ale również leczyć bezzębie.

Czym są implanty zębowe?

Implanty to sztuczne zamienniki zębów, które na stałe pełnią rolę naturalnego uzębienia. Dzięki materiałom, z których są wykonane, nie powodują one reakcji alergicznych i w 99% integrują się z kością. Po wszczepieniu implantu i zakończeniu procesu gojenia (około 2-6 miesięcy), na implantach montuje się korony, mosty lub protezy, które wyglądają jak naturalne zęby. Implanty zębów charakteryzują się stabilnością i trwałością.

Wyróżniamy dwa rodzaje implantów zębowych: cyrkonowe i tytanowe. Implanty cyrkonowe są stosowane w stomatologii krócej niż tytanowe i są od nich mniej stabilne. Dlatego najlepszym obecnie rozwiązaniem jest stosowanie implantów tytanowych, gdyż tytan to materiał trwały, biokompatybilny, zapewniający najwyższą stabilność i integrację z kością.

Jak przebiega leczenie za pomocą implantów?

Po tym, jak lekarz zdecyduje o odbudowie uzębienia poprzez wszczepienie implantu, wdrażany jest kilkuetapowy plan leczenia. Na samym początku implant jest wszczepiany przy znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje otwór w dziąśle i umieszcza implant w odpowiednim położeniu. Następnie implant jest zaszywany pod dziąsłem na ok. 3-6 miesięcy, co powoduje całkowite zrastanie się z kością. Po upływie tego czasu, lekarz odsłania implant poprzez nacinanie błony śluzowej i zostawia do wygojenia się na okres 1-2 tygodni. W tym czasie wykonywany jest wycisk, na podstawie którego dentysta przygotowuje dopasowane korony, mosty czy protezy. Pełna integracja implantu z dziąsłem trwa do 6 miesięcy, w tym czasie pacjent odwiedza gabinet stomatologiczny na wizytach kontrolnych. 

Implanty zębowe a inne metody odbudowy uzębienia

Nowoczesna stomatologia oferuje różne metody odbudowy braków w uzębieniu w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Oprócz implantów stomatolog może zaproponować uzupełnienie ubytków za pomocą włókna szklanego, sztyftu, kompozytu (w przypadku ukruszenia się zęba) czy protezy (w przypadku braku kilku zębów lub całkowitego bezzębia).

W porównaniu do innych metod leczenia, implantacja jest zabiegiem absolutnie bezpiecznym i charakteryzuje się brakiem ryzyka uszkodzenia sąsiednich zębów. Stanowi lepszą alternatywę także ze względu na niezawodność materiałów, z których wykonana została śruba. Dzięki stabilnej konstrukcji implanty nie ruszają się podczas jedzenia, co zwiększa komfort ich użytkowania i umożliwia wprowadzenie różnego rodzaju produktów do diety.

Ważną kwestią jest także ich estetyczny wygląd – implanty wyglądają jak naturalne zęby. Implanty dentystyczne to obecnie najbardziej zaawansowany sposób uzupełnienia ubytków zębowych. Estetyka wyglądu, wysoka jakość życia i długotrwałe efekty sprawiają, że coraz częściej są wykorzystywane podczas leczenia stomatologicznego.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.