Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie21 czerwca 202314:35

Poza krakowskim rynkiem: wskazówki, jak odkryć osobliwe kawiarnie, galerie sztuki i modnemiejsca w Krakowie

Poza krakowskim rynkiem: wskazówki, jak odkryć osobliwe kawiarnie, galerie sztuki i modnemiejsca w Krakowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Najbardziej oryginalne kawiarnie i restauracje Krakowa

Kraków, jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miast w Polsce, tętni życiem dzięki niezliczonym atrakcjom, które oferuje. Znanym nie tylko ze swoich historycznych zabytków, jak Wawel czy Sukiennice, miasto to przyciąga młodzież swoją nieoczywistą ofertą. Można tu znaleźć nie tylko miejsca o głębokim historycznym znaczeniu, ale także unikalne kawiarnie, inspirujące galerie sztuki oraz modne miejsca, które nieustannie przyciągają nowych gości.

Kraków jest miastem, do którego każdego roku przeprowadzają się studenci i osoby szukające pracy w większym mieście. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów nie mogą zakupić własnego mieszkania, jest jego długoterminowy wynajem. Strony pośredniczące, takie jak https://rentola.pl/, pozwalają na przeglądanie zdjęć i opisów oraz kontaktowanie się z właścicielami.

W tym artykule podrzucimy kilka pomysłów ciekawych miejsc na spędzenie czasu w Krakowie w dość nietypowy sposób.

Najbardziej oryginalne kawiarnie i restauracje Krakowa

Kraków to miasto, które zaskakuje swoją kulinarną sceną, przepełnioną oryginalnymi kawiarniami i restauracjami. To, co je wyróżnia, to nie tylko doskonałe jedzenie, ale także unikalny wystrój i atmosfera, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów. Te miejsca mają swoją własną, niepowtarzalną duszę, która sprawia, że stają się niezapomnianą częścią każdej wizyty w Krakowie.

Cafe Szafe

Cafe Szafe znajduje się na ul. Felicjanek 10. Jest to niezwykle kreatywne miejsce, którego wystrój przypomina kolorowy, pełen przedmiotów pokój. Nieoczywiste meble, plątanina książek i dzieł sztuki tworzą przestrzeń, która zachęca do spędzania tu czasu na relaksujących rozmowach czy czytaniu.

Śledź u Fryzjera

Śledź u Fryzjera na ul. Miodowej 22, to niespotykane połączenie fryzjerni i baru. To miejsce jest znane z oferowania nie tylko wyśmienitej kuchni, ale również usług fryzjerskich, dając możliwość podcięcia włosów podczas przerwy na obiad.

Zapiekanki z Okrąglaka

Zapiekanki z Okrąglaka, to prawdziwe kulinarne dziedzictwo Krakowa. Położone w plenerowej budce na placu Nowym, to miejsce oferuje pyszne, klasyczne zapiekanki, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Kiełbaski z Nyski

Kiełbaski z Nyski to legendarny punkt na mapie Krakowa, znajdujący się na ul. Grzegórzeckiej. Kiełbaski, serwowane prosto z niebieskiej nyski, są prawdziwym rarytasem, który trzeba spróbować podczas wizyty w tym mieście, zwłaszcza gdy wraca się z nocnej wyprawy.

Alchemia

Alchemia, położona na ul. Estery 5, jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na krakowskim Kazimierzu. Jest to nie tylko kawiarnia, ale również pub, gdzie można posłuchać koncertów na żywo, ciesząc się jednocześnie bogatą ofertą drinków.

Barka

Barka, usytuowana na Bulwarze Czerwieńskim, to prawdziwa perła wśród krakowskich miejsc. Na łodzi zacumowanej na Wiśle można delektować się kawą lub drinkiem, podziwiając jednocześnie przepiękny widok na Wawel.

Najciekawsze galerie sztuki w Krakowie

Kraków to miasto, które jest prawdziwym skarbnicą kultury i sztuki. Galerie sztuki są integralną częścią miasta, pokazując jego artystyczną duszę i przyciągając miłośników sztuki z całego świata. Wielość galerii sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich artystycznych preferencji.

Galeria Sztuki ATTIS

Galeria Sztuki ATTIS na ul. Sławkowskiej 14, to miejsce, które skupia się na promowaniu sztuki współczesnej. Znajdziemy tu nie tylko prace uznanych artystów, ale również młodych twórców. Galeria regularnie organizuje ciekawe wystawy, spotkania z artystami i warsztaty.

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach na Rynku Głównym 3/5, to miejsce pełne dzieł największych mistrzów polskiego malarstwa. Eksponowane tu obrazy to prawdziwe perły sztuki, które opowiadają o historii i kulturze naszego kraju w XIX wieku.

Dom Jana Matejki

Dom Jana Matejki na ul. Floriańskiej 41, to miejsce pełne historii i sztuki. To tu mieszkał i tworzył jeden z najważniejszych polskich malarzy. Dziś możemy tu podziwiać nie tylko jego prace, ale również dowiedzieć się więcej o jego życiu i twórczości.

Pracownia i Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu na ul. Krupniczej 33, to miejsce, gdzie można podziwiać piękno sztuki witrażowej. Oprócz bogatej kolekcji witraży, muzeum to oferuje również możliwość obserwacji, jak te niesamowite dzieła sztuki są tworzone.

Muzeum Galicja

Muzeum Galicja na ul. Dajwór 18, to miejsce, które skupia się na historii i kulturze Żydów w Polsce. Znajdujące się tu eksponaty opowiadają o losach Żydów podczas II wojny światowej, ale także o ich kulturze i tradycjach.

Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u na ulicy Pomorskiej 2 jest fascynującym miejscem, które przenosi nas w czasach komunistycznej Polski, pozwalając nam zgłębić życie codzienne tamtego okresu. Poprzez wystawy, eksponaty i rekonstrukcje wnętrz, muzeum daje nam unikalną perspektywę na życie i kulturę Polaków w czasach PRL-u.

Modne miejsca poza krakowskim rynkiem

Poza Rynkiem Głównym, Kraków oferuje mnóstwo modnych miejsc do odkrycia. Na Kazimierzu, znanym jako kulturalne i artystyczne serce miasta, znajdziesz różnorodne bary, kluby i restauracje, takie jak słynna Alchemia czy Mleczarnia. Dolny Kazimierz, znany również jako Podgórze, kryje w sobie wiele unikalnych miejsc jak Forum Przestrzenie przy ul. Marii Konopnickiej czy Zet Pe Te w dawnej fabryce przy ul. Dolnych Młynów.

W pobliżu znajduje się także historyczna dzielnica Żydowska, gdzie możesz odwiedzić liczne synagogi i Muzeum Schindlera. Natomiast w rejonie Salwatora, na zachód od centrum, czekają na Ciebie urokliwe kawiarnie i restauracje z widokiem na Wisłę oraz Kościuszko Mound, jedno z najlepszych miejsc do podziwiania panoramy miasta.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.