Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 czerwca 202315:48

Co może napędzić nową hossę na kryptowalutach?

Co może napędzić nową hossę na kryptowalutach? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Inwestycja w kryptowaluty cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Mimo iż od pojawienia się pierwszej waluty cyfrowej - Bitcoina - na rynku minęło już wiele lat, w dalszym ciągu pojawiają się kolejne, które zdobywają uznanie wśród szerokiego grona inwestorów. Wyróżnikiem tego rynku jest fakt, iż notowania kryptowalut zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Zainteresowanie tymi walutami może ulegać ogromnym wahaniom, dlatego wiele osób zastanawia się, co może napędzić nową hossę na kryptowalutach. Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku.

Kryptowaluty - czym są? 

Historia kryptowalut rozpoczęła się w 2009 roku. Wtedy to osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto stworzyła Bitcoina. Kryptowaluty są cyfrowymi walutami wykorzystującymi technologię kryptograficzną w celu realizowania i zabezpieczania transakcji. Warto zaznaczyć, że kryptowaluty są w pełni zdecentralizowane. Oznacza to, że nie kontroluje ani nie emituje ich jakakolwiek centralna instytucja, jak ma to miejsce w przypadku walut fiducjarnych. Warto wskazać, że w Polsce bankiem centralnym emitującym walutę jest Narodowy Bank Polski. Bitcoina oraz wiele innych kryptowalut można kupić na www.exmo.com/pl/buy-bitcoin.

Kryptowaluty wykorzystuje technologię blockchain. Jest to swego rodzaju rozproszony rejestr transakcji składający się z łańcucha bloków. To właśnie on gwarantuje transparentność, wysoki poziom bezpieczeństwo oraz fakt, iż wszystkie zapisane transakcje będą niezmienne. 

Z racji tego, iż kryptowaluty wykorzystują wyspecjalizowane algorytmy kryptograficzne do zabezpieczania transakcji i kontrolowania procesu tworzenia nowych jednostek, są one w pełni zabezpieczone na manipulacje lub fałszerstwa. W związku z tym, iż nie istnieje żaden organ nadzorczy kontrolujący emisję kryptowalut czy ich wartość, notowania poszczególnych walut cyfrowych niejednokrotnie zmieniają się w bardzo szybkim tempie. W związku z tym istnieje wiele czynników, które mają wpływ na napędzanie zarówno hossy jak i bessy na rynku kryptowalutowym. 

Hossa na rynku kryptowalut w 2021 roku - czym była spowodowana?

W 2021 roku miała miejsce bardzo duża hossa na rynku kryptowalutowym. W tym czasie wiele banków zaczęło korzystać z technologii blockchain oraz bardzo dużo mówiło się o technologii NFT. Czym była spowodowana hossa na rynku kryptowalut w tym okresie? Wynikało to między innymi z rosnącej inflacji. Wówczas wielu inwestorów zaczęło szukać alternatywnych form lokowania kapitału, które pozwolą na uchronienie go przed utratą wartości. 

Dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost zainteresowania kryptowalutami była również pandemia Covid-19 i związana z nią izolacja domowa. W tym okresie wiele osób spędzało znacznie więcej czasu w sieci, dlatego też sporo inwestorów wówczas po raz pierwszy dowiedziało się o możliwości inwestowania w kryptowaluty. 

Od czego może zależeć hossa na rynku kryptowalut w najbliższym czasie? 

Jednym z wydarzeń, które może mieć wpływ na wystąpienie hossy na rynku kryptowalutowym, jest halving Bitcoina. Zjawisko to następuje co cztery lata - wówczas liczba nowych Bitcoinów, które mogą być wydobywane przez górników, jest zmniejszana o połowę. Wydarzenie zostało zapisane w protokole Bitcoin, a jego celem jest ograniczenie podaży do liczby 21 milionów Bitcoinów. Najbliższy Halving ma nastąpić w kwietniu 2024 roku. 

Fakt oczekiwania przez inwestorów na Halving może doprowadzić do tego, iż będzie to pozytywny bodziec dla rynku. Najpewniej spowoduje to, iż globalny trend na tym rynku stanie się wzrostowy. Często w przeszłości działo się tak, że po Halvingu cena Bitcoina rosła, co miało również wpływ na poprawę notowań innych cyfrowych walut. 

Na hossę na rynku kryptowalutowym może też wpłynąć wysoka inflacja, zawirowania gospodarcze, zmieniające się prawo podatkowe a także ogólna popularyzacja wiedzy na temat korzyści wynikających z inwestycji w kryptowaluty

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202309:27

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO]

Ostatnie pożegnanie śp. biskupa Jana Wieczorka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Piotr Złoczowski
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
25
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202312:18

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE

Koncert Dobroczynny Ivo Ciszek & VOLTAGE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.