Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie2 czerwca 202316:54

Rozmowa z Sabine Hildebrandt-Rau z Wohntrends Magazin o trendach wnętrzarskich 2024

Rozmowa z Sabine Hildebrandt-Rau z Wohntrends Magazin o trendach wnętrzarskich 2024 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Sabine Hildebrandt-Rau jest renomowaną architektką wnętrz oraz redaktorką magazynu online Wohntrends Magazin. Jej talent, kreatywność i pasja do projektowania wnętrz sprawiają, że jest jednym z głównych ekspertów w branży. Zdobyła szerokie uznanie dzięki swojemu niezwykłemu wyczuciu estetyki i umiejętności tworzenia harmonijnych i pięknych przestrzeni mieszkalnych.

Redakcja: Cieszymy się, że możemy porozmawiać z Panią na temat najnowszych trendów interior design na rok 2024. Jakie są Pani przewidywania dotyczące trendów w projektowaniu wnętrz na przyszły rok?

Sabine Hildebrandt-Rau: Dziękuję za zaproszenie! Rok 2024 przynosi wiele interesujących trendów w projektowaniu wnętrz. Jednym z głównych trendów, który obserwujemy, jest powrót do natury i ekologicznego podejścia do projektowania. Ludzie coraz bardziej szukają zrównoważonych rozwiązań i materiałów, które są przyjazne dla środowiska. Wnętrza inspirowane naturą, z wykorzystaniem naturalnych materiałów i roślinności, zyskują na popularności.

Czy Pani może podać przykłady konkretnych materiałów czy elementów, które będą szczególnie modne w 2024 roku?

Oczywiście! W 2024 roku będziemy często spotykać się z drewnem, zarówno jako podstawowym materiałem konstrukcyjnym, jak i jako elementem dekoracyjnym. Drewno doda ciepła i naturalnego uroku do wnętrz. Ponadto naturalne tkaniny takie jak len i bawełna będą bardzo popularne, zarówno w formie zasłon, jak i w meblach tapicerowanych.

Innym interesującym trendem jest zastosowanie surowych i naturalnych wykończeń, takich jak beton, kamień czy terakota. Te materiały nadadzą wnętrzom industrialny i nowoczesny wygląd.

Jakie kolory będą dominować w 2024 roku? Czy możemy spodziewać się nowych kolorowych trendów?

W przyszłym roku można spodziewać się zarówno delikatnych, stonowanych kolorów, jak i intensywnych odcieni. Popularne będą pastele, takie jak pudrowy róż, mięta czy lawenda, które nadadzą wnętrzom delikatności i subtelności. Jednocześnie widzimy także rosnące zainteresowanie głębokimi, soczystymi kolorami, takimi jak butelkowa zieleń, granat czy musztardowy żółty. Te kolory dodadzą wnętrzom energii i charakteru.

Również off-white jest bez wątpienia interesującym odcieniem, który odegra istotną rolę w trendach mieszkaniowych na rok 2024. Jest to subtelna i elegancka barwa, tworząca ponadczasową i uspokajającą atmosferę w pomieszczeniach. Off-white może być używane jako główny kolor, tworząc neutralną bazę, lub jako akcent, który generuje kontrast i podkreśla pewne elementy. Jest to wszechstronna opcja kolorystyczna, która doskonale komponuje się z innymi kolorami i materiałami, dodając pomieszczeniom wyrafinowania.

Czy Pani może podzielić się z nami jakimiś praktycznymi wskazówkami dotyczącymi aranżacji wnętrz w 2024 roku?

Oczywiście! Jednym z kluczowych elementów w aranżacji wnętrz w 2024 roku będzie minimalizm i prostota. Wnętrza z wyraźnymi liniami, z niewielką ilością dekoracji, ale z dbałością o jakość i funkcjonalność, będą szczególnie popularne.

Warto również pamiętać o dostosowaniu wnętrza do swojego stylu życia i potrzeb. Indywidualizacja staje się coraz ważniejsza, dlatego projektanci wnętrz będą stawiać na personalizację przestrzeni i tworzenie unikalnych rozwiązań.

Dziękujemy, Pani Sabine, za cenne wskazówki i spojrzenie na najnowsze trendy mieszkaniowe na rok 2024. Czy Pani ma jeszcze jakieś dodatkowe uwagi lub przewidywania dotyczące przyszłości projektowania wnętrz?

Projektowanie wnętrz to dziedzina, która ciągle ewoluuje. W przyszłości możemy się spodziewać większego zainteresowania inteligentnymi rozwiązaniami w domach - Smart Home, takimi jak inteligentne oświetlenie, systemy zarządzania energią czy inteligentne urządzenia. Ponadto komfort i funkcjonalność będą nadal odgrywać ważną rolę w projektowaniu wnętrz. Chodzi o stworzenie przestrzeni, w której ludzie będą czuć się dobrze i które będą odpowiadać ich potrzebom.

Dziękujemy za tę inspirującą rozmowę na temat najnowszych trendów wnętrzarskich na rok 2024. Doceniamy Pani czas i wiedzę!

Dziękuję bardzo! Było mi miło uczestniczyć w tym wywiadzie i mam nadzieję, że informacje, które przekazałam, będą pomocne dla czytelników. Życzę wszystkim udanych aranżacji wnętrz i pięknych domów!

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202316:57

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł

Przejście dla pieszych przy kładce nad Odrą, chodnik i ścieżki. Miasto pozyskało 7 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
41
Racibórz:

- W ramach środków przewidzianych w Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Racibórz pozyskało 6,97 mln. zł dofinansowania na zadania mające na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu - informuje magistrat.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.